خبر مهم میرتاج‌الدینی درباره میزان افزایش حقوق کارمندان/ حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده مشخص شد

تسنیم نوشت: عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس از تعیین مقدار افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت برای سال آینده در این کمیسیون خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی، از مصوبه این کمیسیون درباره حقوق و دستمزدها  در سال آینده خبر داد.

مصوبه این کمیسیون به شرح زیر است:

تبصره ۱۲ حقوق و دستمزد

حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در تمامی دستگاههای اجرایی ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و  قضات به طور متوسط به میزان ۱۰ درصد به شرح زیر به گونه‌ای افزایش می‌یابد تا طبقات پایین‌تر از درصد افزایش بیشتری برخوردار شوند.

۱-۱ در حکم کارگزینی تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر مذکور مبلغ ۵ میلیون و ۳۳۸ هزار ریال معادل ۱۷۰۰ امتیاز برای مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری یا معادل این امتیاز برای مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت و مشمولین مقررات خاص در سطری جداگانه با عنوان افزایش حقوق سال ۱۴۰۱ درج می گردد که مشمول کسور بازنشستگی است و در محاسبه هیچ‌کدام از امتیازات مربوط به حقوق و مزایای مستمر و فوق العاده و نظایر آن قابل محاسبه نیست علاوه بر مبلغ مذکور ضریب حقوق به میزان ۳ درصد افزایش می‌یابد.

۱_۲ پس از اعمال افزایشات موضوع بند ۱-۱  مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد نباید از ۵۶ میلیون ریال کمتر باشد.

۳-۱ تفاوت تطبیق موضوع ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری در حکم حقوق بدون تغییر باقی می ماند.

لازم به ذکر است رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه از افزایش حداقل حقوق از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیشنهاد دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان توسط کمیسیون تلفیق مجلس خبر داد.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1595820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رسول عباس زاده IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  13 0
  به زبان ترکی یک ضرب المثلی هست می گویند قولوا چوبدن دیرک با 200 درصد افزایش ارزاق 15 درصد افزایش حقوق بنده از اول به این مجلس خوشبین نبودم و نیستم
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  2 11
  ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کارفرما از کجا بده
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  16 0
  هر روز این خبر را برای ازار کارمندان دولت بازپخش می کنید یا منتظرند ازشان تشکر کنیم؟
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  13 0
  لطف کنید اون ده درصد هم اضافه نکنید تا منتی رو سر ما نزارید
 • IR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  15 0
  بدبخت بازنشسته مستمربگیر خدایابااین گرونی بدادمون برس
 • IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
  11 2
  سلام و عرض ادب و احترام، طبق قانون حقوق ها باید بر اساس تورم واقعی که الان بالای 50 درصد شده، و خط فقری که الان بالای 12میلیون شده افزایش پیدا کند، این حقوق‌های کم جوابگوی ده روز زندگیه، کجاست انصاف و عدالت خواهشان رسیدگی بفرمایید. ممنون 🙏
 • رضا IR ۰۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
  13 5
  من چند ماهه که تازه حقوقم ۴ میلیون تومن شده. پس الکی نگید ۴۵۰۰ بوده البته مدرکم لیسانس معماریه و توی شهرداری تهران زیر نظر پیمانکار خدمات شهری ۴ میلیون میگیرم. لطفا با حذف پیمانکاری موافقت کنید نه با به ظاهر افزایش حقوق و در حقیقت اضافه شدن ناچیز حقوق توسط پیمانکار و با مخالفت اخراج. ما مسکن نمیخواهیم ، درمان کنید و دست واسطه ها رو کوتاه کنید با شمشیر عدالت توسط نیروهای انقلابی. البته اگر عدالتی باشد