۰ نفر
۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
طلا گران شد

فارس به نقل از رویترز نوشت: درحالی که تنش های مربوط به اختلاف روسیه و اوکراین جذابیت طلا را حفظ کرده، انتظار سرمایه گذاران برای نتیجه نشست فدرال رزرو سبب شده است تا قیمت طلا در معاملات امروز چندان تغییر نکند.

از آنجایی که سرمایه گذاران در انتظار سرنخ هایی از نشست بانک مرکزی آمریکا در مورد افزایش نرخ بهره بانکی هستند و در حالی که نگرانی ها در مورد تورم و اختلافات روسیه و اوکراین، جذابیت طلا به عنوان دارایی امن را حفظ کرده است، قیمت طلا در معاملات امروز تغییرات چندانی نداشت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۱.۶۸ دلار افزایش ۱۸۳۷.۰۶ دلار فروخته شد. طلا در ساعات اولیه معاملات اندکی کاهش یافته بود.

نگرانی هایی در مورد گسترش احتمالی تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه در صورت اقدامات نظامی این کشور در اوکراین وجود دارد.

طلا گران شد

اقتصاددان هایی که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده اند، معتقدند، فدرال رزرو سیاست پولی خود را سریع تر از آنچه یک ماه پیش به نظر می رسید، انقباضی خواهد کرد تا به مقابله با تورم بالا بپردازد. تورم بالا، بزرگ ترین تهدید برای اقتصاد آمریکا طی سال آینده است.

کمیته فدرال بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا قرار است ۲۵ و ۲۶ ژانویه یعنی فردا و پس فردا نشست داشته باشد.

طلا به صورت کلی به عنوان یک منبع امن سرمایه گذاری در برابر تورم دیده می شود و به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است زیرا هزینه های نگهداری طلا که یک دارایی بدون بهره است را افزایش می دهد.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1595837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =