۶ نمایش با حضور کودکان و نوجوانان در جشنواره بیست‌وهفتم اجرا می‌شود

۶ نمایش منتخب بخش «تئاتر با اجرای کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال» بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، هیات انتخاب آثار بخش «تئاتر با اجرای کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال»، متشکل از زهره بهروزی‌نیا، الکا هدایت، هادی حسنعلی و مزدک مهیمنی پس از ارزیابی ۳۶ اثر متقاضی این بخش، ۶ نمایش را برای حضور در این دوره از جشنواره معرفی کردند.

این بخش با توجه به اهمیت آموزش تئاتر در مدارس، مراکز فرهنگی و هنری و موسسات تخصصی تئاتر برگزار می‌شود تا بستری را برای شناخت هنر نمایش در جهت انتخاب شغل و حرفه‌ی آینده‌ به کودکان و نوجوان معرفی کند.

دبیرخانه بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، آثار پذیرفته شده در بخش «تئاتر با اجرای کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال» را به ترتیب حروف الفبا به این شرح اعلام می‌کند:
۱-  نمایش «به من رای دهید» به نویسندگی و کارگردانی رضا عربشاهی از تهران
۲- نمایش «پرنده آبی» نوشته موریس مترلینگ و کارگردانی مشترک سمیرا یزدان‌پژوه و آنیتا توکلی از کرج
۳- نمایش «تنهایی دنیا» به نویسندگی و کارگردانی رحمت غلامی از کرمانشاه
۴- نمایش «کودکان کار» به نویسندگی و کارگردانی مسعود کردی از همدان
۵- نمایش «وقتی که ما نیستیم» به نویسندگی و کارگردانی داود زارع از تهران
۶- نمایش «هورشید» به نویسندگی سیدجواد رحیم‌زاده و مهناز آقایی و کارگردانی سجاد انتظاری از مشهد

بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با هدف تقویت مهارت، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، در اسفندماه سال جاری به دبیری امیر مشهدی‌عباس و با مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و دیگر سازمان‌ها و نهادهای استان همدان، با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

مشروح اخبار بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان را می‌توانید از سایت جشنواره به نشانی https://icy.theater.ir/  دنبال کنید.

۵۷۲۵۹

کد خبر 1595876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =