سازمان حفاظت از محیط زیست اعلام کرد: با ادامه سرما هرگونه غذادهی به گونه‌های جانوری ممنوع!

ایسنا نوشت: مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: تداوم بارش برف و کاهش دما در طی چند روز آینده احتمالا شاهد نزدیک شدن گونه های جانوری وحشی به حریم روستاها و مراکز انسانی برای تامین غذا خواهیم بود.

شهاب الدین منتظمی افزود: بارش گسترده برف و کولاک و کاهش شدید دما در بخش‌های وسیعی از کشور به‌ویژه در غرب کشور باعث شده سطح وسیعی از زیستگاه‌های طبیعی از برف پوشیده شود.

وی با بیان این که یا تداوم بارش برف و کاهش دما طی چند روز آینده احتمالا شاهد نزدیک شدن گونه‌های جانوری وحشی به حریم روستاها و مراکز انسانی برای تامین غذا خواهیم بود،گفت: نزدیک شدن گونه‌های جانوری به مناطق مسکونی با افزایش احتمال تعارض بین انسان و حیات وحش همراه خواهد بود.

وی تصریح کرد: هرگونه غذا دهی به گونه‌های جانوری به‌ویژه گوشتخواران، علفخواران وحشی همچنین پرندگان مهاجر آبزی ممنوع است و فقط در مواقع خاص با هماهنگی ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها و با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی در مناطق مربوط انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، منتظمی در پایان اظهارکرد:از تمامی شهروندان و طبیعت دوستان خواستاریم در صورت مشاهده هرگونه حضور حیوانات وحشی و یا بیمار و تلف شده در طبیعت،موارد را  به نزدیکترین پاسگاه محیط بانی و ادارات محیط زیست استان ها گزارش کنند.

بیشتر بخوانید:

کل ایران گرفتار فرونشست زمین است؛ این استان‌ها با بیشترین مخاطره مواجه هستند

۲۳۵۲۳۳

کد خبر 1595899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =