بازتاب حضور نمایندگان ایران در نشست سازمان همکاری اسلامی پس از قطع روابط تهران و ریاض

ایسنا نوشت: خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که دیپلمات‌های ایرانی اعزام شده به عربستان برای اولین بار پس قطع روابط با عربستان در نشست سازمان همکاری اسلامی در جده حضور یافتند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از مسئولان سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد که دیپلمات های ایرانی روز یکشنبه برای اولین بار پس از قطع روابط تهران و ریاض در سال ۲۰۱۶ در نشست های سازمان همکاری اسلامی در جده حضور یافتند.

در این گزارش آمده است که دیپلمات های ایرانی هفته گذشته وارد شهر جده عربستان شده اند تا به عنوان نماینده تهران در سازمان همکاری اسلامی فعالیت خود را آغاز کنند.

یک مسئول در سازمان همکاری اسلامی که خواستار عدم فاش شدن نامش شده است تاکید کرد: دیپلمات های ایرانی در پیش نشست اجلاس سازمان همکاری اسلامی در سطح وزرای خارجه کشورهای عضو این سازمان که قرار است در ۲۲ مارس در شهر اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار شود در کنار مسئولان عالی رتبه سازمان همکاری اسلامی حضور یافتند. این اولین حضور دیپلمات‌های ایران در نشست سازمان همکاری اسلامی پس از بازگشت‌شان به جده است.

یک مسئول دیگر در سازمان همکاری اسلامی نیز مشارکت دیپلمات‌های ایرانی را تایید کرده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: دیپلمات‌های ایرانی در نمایندگی موقت جمهوری اسلامی ایران در جده فعالیت می کنند و این نهاد جدای از کنسولگری ایران در شهر جده است.

در ادامه این گزارش آمده است که ایران و عربستان از سال گذشته گفت وگوهای خود را آغاز کرده اند و تاکنون چهار نشست در راستای بهبود روابط در شهر بغداد برگزار کردند و تهران تاکید کرده است که نشست پنجم منوط به جدیت ریاض است.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1595943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =