رایزنی مشاور امنیتی بایدن با سفرای عربستان و امارات در مورد حملات انصارالله

ایسنا نوشت: کاخ سفید اعلام کرد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا با سفرای عربستان و امارات در آمریکا دیدار و گفتگو کرد.

 به نقل از روسیا الیوم، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که مشاور امنیت ملی آمریکا درباره حملات موشکی اخیر به ابوظبی و جازان با ریما بنت بندر بن سلطان، سفیر عربستان در آمریکا و یوسف العتیبه، سفیر امارات در آمریکا گفتگو کرد.

در این بیانیه آمده است که مشاور امنیت ملی آمریکا از تلاش‌های سازمان ملل برای یافتن راه حل سیاسی برای بحران یمن استقبال می‌کند.

در این بیانیه تاکید شده که سفرای عربستان و امارات و سالیوان درباره تلاش‌های مشترک برای پاسخگویی به انصارالله گفتگو کردند.

پیش از این، ایالات متحده حملات انصارالله به تأسیسات غیرنظامی در امارات را محکوم و خاطرنشان کرد که موضوع گنجاندن انصارالله در لیست‌های "تروریستی" در دست بررسی است.

ایالات متحده اعلام کرد که حملات موشکی انصارالله به عربستان و امارات یک "موضوع نگران کننده" است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: حملات به امارات و عربستان و همچنین حملات هوایی اخیر به یمن که منجر به کشته شدن غیرنظامیان شد، به شدت نگران کننده است.

پرایس از همه طرف‌ها خواست آتش‌بس اعلام کنند و به تعهدات خود بر اساس قوانین بین‌المللی بشردوستانه، از جمله تعهدات مربوط به حفاظت از همه غیرنظامیان احترام بگذارند و در فرایند صلح تحت نظارت سازمان ملل شرکت کنند.

وی گفت: ما بر تعهد خود برای کمک به تقویت قدرت دفاعی شرکای سعودی و اماراتی خود تاکید می‌کنیم.

310 310

کد خبر 1596079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =