مقتدی صدر: با شیعیان مشکل ندارم فقط سلاح باید در انحصار دولت باشد و گروه‌های مسلح منحل شوند

ایسنا نوشت: رهبر جریان صدر عراق قصد و نیت برای برهم زدن وحدت شیعیان را تکذیب و در عین حال تاکید کرد که برخی طرف های سیاسی درباره منحصر کردن سلاح در دست دولت و مبارزه با فساد به توافق نرسیدند.

 به نقل از پایگاه شفق نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در فایل ویدیویی اعلام کرد این که می‌گویند وی علیه تشیع و شیعیان اقدام می‌کند، نادرست است.

صدر خواستار انحلال گروه‌های مسلح عراق و مبارزه با فساد شد و گفت که سلاح بی ضابطه باید به حکومت تحویل داده شود.

وی عنوان داشت: من قبلاً در توییتی خواهان اتحاد شیعیان شدم و هیچگونه پاسخ یا همکاری قطعی و نهایی از آن‌ها ندیدم و آن‌ها را به اطاعت کردن از مرجعیت دینی در نجف و عمل به دستورات و تصمیمات آن دعوت کردم. ما همواره منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح داده و در اولویت قرار داده‌ایم. در دولت مصطفی الکاظمی از سهمیه خود درباره وزرا کوتاه آمدیم و من به طور قطعی مخالفت کردم که وزیری از جریان صدر در دولت الکاظمی باشد.

وی تاکید کرد: من خواهان سازماندهی حشد شعبی و بازگرداندن قدرت آن شدم چرا که بسیاری از دشمنان برای مخدوش کردن وجهه حشد شعبی تلاش می‌کنند. بعد از کناره‌گیری از انتخابات بسیاری از طرف‌های سیاسی اصرار کردند که به انتخابات بازگردیم. ما سندی را برای بازگشتمان امضا کردیم امضاهای آن‌ها وجود دارد و بعدا آن را اعلام خواهیم کرد. همچنین شروطی را نوشتیم که از جمله آن منحل کردن گروه‌ها و تحویل سلاح به دولت و مبارزه با فساد بود اما آن‌ها آن را امضا نکردند. نباید با بیانیه‌هایشان صلح اجتماعی را تهدید کنند؛ چرا که صلح اجتماعی بازیچه دست ما نیست و یک خط قرمز است که هیچ کسی نباید از آن عبور کند.

310 310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1596137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =