ابلاغ آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ در کرج الکترونیکی شد

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج از اجرایی شدن، ابلاغ آرای کمیسیون ماده صد به‌صورت الکترونیک خبر داد و افزود: این مهم، در راستای تحقق منطقه مجازی و حذف مراجعات شهروندان به شهرداری صورت پذیرفته است.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «سعید حق‌شناس» با اشاره به اینکه ابلاغ آرای ماده صد پیش ‌از این توسط مأمور ابلاغ در محل ملک انجام می‌شد، از دغدغه‌های این امر سخن گفت و ادامه داد: پس‌ از این روند، ذینفع مربوطه در صورت اعتراض به رأی صادره، باید با مدارک و مستندات به منطقه شهرداری مراجعه حضوری می‌کرد که با توجه به شیوع بیماری کرونا در دو سال اخیر، این اقدام برای شهروندان دشوار بود.

وی همچنین از حساسیت‌های حقوقی، اهمیت زمان ابلاغ و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده در ابلاغ آرای کمیسیون ماده صد یادکرد و گفت: در نهایت با توجه به ایجاد منطقه مجازی و حذف مراجعات شهروندان به مناطق دهگانه، همچنین ارائه خدمات غیرحضوری و الکترونیک به آنان، جلسات مشترکی با معاونت شهرسازی و معماری و اداره کل حقوقی شهرداری کرج برگزار و پیشنهاد ابلاغ الکترونیک آرای ماده صد که از سوی سازمان فاوا مطرح‌شده بود، نهایی شد.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج از دیگر مزایای اجرای این طرح، به یکپارچگی تعهد مأخوذه از مالکین در یک مستند و یک‌زمان اشاره کرد و گفت: در گذشته شاهد تعدد درخواست‌های متفاوت در زمان‌های مختلف از سوی مالکین بودیم که این امر موجب جلوگیری از این موضوع شد.

به گفته حق‌شناس، پس از استعلام‌های اداره کل حقوقی از دیوان عدالت اداری و نیز تنظیم تعهدنامه جهت اخذ از مالکین و توسعه درگاه ارائه خدمات به شهروندان، ابلاغ خودکار و سیستمی آرای ماده صد جهت پایانکارهای کلی با اخذ تعهد جامع و یکپارچه از مالکین اجرایی شد.

46

کد خبر 1596190

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =