بیش از ۵ هزار خوزستانی در آزمون تعیین صلاحیت حرفه ای شرکت کردند

رییس اداره سنجش وتعیین صلاحیت حرفه ای اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان گفت: امسال بیش از۵ هزار خوزستانی در آزمون هماهنگ مهارت آموختگان فنی وحرفه شرکت کردند.

محمدعنایتی راد؛ در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در اهواز؛ اظهار کرد: ۵ هزار و ۲۸۲ نفر در دو بخش دولتی و خصوصی در دهمین مرحله آزمون هماهنگ مهارت آموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای شرکت کردند.

وی افزود: از مجموع شرکت کنندگان در آزمون یاد شده، ۳ هزار و ۱۷۸ نفرشان مرد و۲ هزار و ۱۰۴ نفرشان زن بودند که در ۲۶ حوزه و در ۳۰۱ حرفه مهارتی آزمون دادند.

وی تصریح کرد: داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی اداره سنجش برای شرکت در آزمون عملی بایستی به حوزه های تعیین شده مراجعه کنند.

رییس اداره سنجش وتعیین صلاحیت حرفه ای اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان یادآور شد: متقاضیان در صورت کسب حد نصاب نمره قبولی در آزمون کتبی، می توانند در آزمون های عملی که در مراکز و کارگاه های سنجش برنامه ریزی و اجرا می شود، شرکت کرده تا پس از قبولی نهایی موفق به دریافت گواهینامه و یا پروانه مهارت شوند. عنایتی راد؛ با بیان اینکه پروانه مهارت فنی نیروی کار صنعت ساختمان صادر شده دارای کد استاندارد مهارت شغل است، گفت: قبول شدگان نهایی می توانند با داشتن دیگر شرایط از مزیت های قانون بیمه اجتماعی کارگران صنعت ساختمان بهره مند شوند.

به گفته ی وی؛ گواهینامه مهارت صادره با داشتن کد استاندارد مهارت شغل، ملاک احراز مهارت برای ورود به عرصه فعالیت شغلی است.

46

کد خبر 1596229

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =