افزایش ۱۰ درصدی بودجه ۱۴۰۱ شهرداری کرجن سبت به متمم امسال

مدیرکل برنامه ریزی و بودجه شهرداری کرج از افزایش ۱۰ درصدی بودجه سال آینده نسبت به متمم سال جاری خبر داد و افزود: این افزایش با لحاظ اتکا به منابع داخلی و کاهش وابستگی به اوراق مشارکت پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «ابوالفضل ترکاشوند» در تشریح جزئیات این خبر گفت: در مجموع این ۱۰ درصد به‌صورت تفصیل، شامل ۱۷ درصد اتکا به منابع داخلی و ۲۹ درصد کاهش نسبت اوراق مشارکت به چشم می‌خورد.

وی همچنین با اشاره به اینکه به‌طورکلی در بخش درآمدهای عمومی شهرداری کرج ۲۷ درصد افزایش داشتیم، گفت: مدیریت شهری کرج در زمینهٔ واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای نیز با کاهش ۴۷ درصدی مواجه شده است.

مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه شهرداری کرج اضافه کرد: واگذاری دارایی‌های مالی ۲۰۰ میلیاردی نیز با کاهش ۲۹ درصدی روبه‌رو است.

ترکاشوند به مقایسه هزینه‌ها در بودجه پیشنهادی ۱۴۰۱ نسبت به متمم اشاره کرد و افزود: در این بخش با افزایش ۱۵ درصدی هزینه‌های جاری و همچنین افزایش ۶ درصدی درمجموع هزینه‌های عمرانی به جمع‌بندی رسیدیم.

به گفته وی، محوریت قابل‌توجه در بودجه ۱۴۰۱، در مأموریت‌های شش‌گانه شهرداری‌ها، توجه به حمل‌ونقل و ترافیک، محیط‌زیست و خدمات شهری است و نگاه شهرداری توجه ویژه به رشد مناطق کم برخوردار و ایجاد توازن و عدالت در امر خدمت‌رسانی است و در نهایت با توجه رعایت ماده ۶۸ قانون شهرداری‌ها، در بودجه سال آتی، ۴۷ درصد از سرجمع بودجه به هزینه‌های جاری و ۵۳ درصد از منابع به هزینه‌های عمرانی اختصاص پیداکرده است.

48

کد خبر 1596281

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =