پایان شرایط آبی، مشهد در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت / افراد بالای ۱۸ سال برای دریافت دز سوم واکسن اقدام کنند

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید- ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه مشهد مقدس در شرایط زرد کرونایی قرار گرفت اظهار کرد: تمامی افراد بالای ۱۸ سال برای حفظ ایمنی در برابر بیماری کرونا، نسبت به تکمیل واکسیناسیون و دریافت هر سه دز واکسن اقدام نمایند.

به گزارش خبرآنلاین، دکتر محمد پهلوان با بیان اینکه بر اساس آخرین بروز رسانی نرم افزار ماسک وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر شهرهای مشهد، بینالود(طرقبه و شاندیز)، خلیل آباد، فریمان و تایباد در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در وضعیت زرد و شهرستان تربت حیدریه در وضعیت نارنجی قرار دارند خاطر نشان کرد: بهترین راهکار برای جلوگیری از ورود به شرایط سخت ناشی از موج کرونا، لازم است تمامی مردم نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و واکسیناسیون اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه طی یک روز گذشته ۱۴۳ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه بستری شدند تصریح کرد: در حال حاضر ۳۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی این دانشگاه بستری هستند که ۸۴ نفر از این بیماران در بخش های مراقبت ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

مسئول کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۳ بیمار در مراکز درمانی استان خراسان رضوی بستری شدند افزود: در حال حاضر ۴۲۵ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۱۱۰ بیمار از این تعداد در بخش های مراقبت ویژه قرار دارند.

وی افزود: طی دو هفته گذشته، مراجعه بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا نیز به مراکز خدمات جامع سلامت، درمانگاه ها و بیمارستان ها نیز در سطح استان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد روند افزایشی به خود گرفته است. 

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید- ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تا کنون حدود ۲۱ درصد از گروه های هدف بالای ۱۸ سال دز سوم واکسن را دریافت کرده اند افزود: ایمنی افراد در برابر ویروس کرونا بعد از ۵ ماه از دریافت دز دوم واکسن کاهش می یابد و لازم است تمامی گروه های هدف در زمان لازم برای دریافت دز سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند.

۴۶

کد خبر 1596472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =