مردم چهارمحال و بختیاری ۴ میلیارد و ۸۲۱ میلیون تومان صدقه دادند

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون، مردم استان ۴ میلیارد و ۸۲۱ میلیون تومان صدقه دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، حمید محمدی بابیان اینکه صدقات پرداختی مردم نیکوکار استان با توجه به دستورات دینی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان همان منطقه می‌رسد بیان کرد: محل هزینه‌کرد صدقات از پیش و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تعیین می‌شود.

وی افزود: احداث مسکن برای خانواده‌های نیازمند، پرداخت هزینه‌های درمانی، تأمین بخشی از هزینه‌های ازدواج فرزندان مددجویان، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان و پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به خانواده مددجویان از محل صدقات مردمی است.   

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان ضمن تقدیر از کمک‌های مردم نیکوکار استان ادامه داد: روش‌های غیرحضوری در راستای پرداخت سریع صدقه شامل ارسال پیامک خالی یا عدد یک به شماره ۸۸۷۷، شماره‌گیری کد آنی پرداخت #۰۳۸*۸۸۷۷* از طریق گوشی همراه، مراجعه به سایت emdad.ir  و پرداخت از طریق نصب اپلیکیشن آپ از جمله روش‌های غیرحضوری پرداخت صدقات در نظر گرفته شده است.

محمدی با اشاره به روش پرداخت غیرحضوری کمک‌های نقدی با استفاده از روش QR کد گفت: علاقه‌مندان به این روش پرداخت می‌توانند برنامه QR code reader را دانلود و با اسکن کد ساخته شده برای پرداخت صدقه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن کمک‌های نقدی خود را به دست نیازمندان برسانند.

وی ضمن اشاره به جمع‌آوری صدقات خانگی استان با استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان اضافه کرد: در این روش تخلیه‌گران صندوق‌های صدقات خانگی پس از شمارش صدقات پرداختی، وجه تأیید شده را از طریق دستگاه پوز ثبت می‌کنند که رسید نیز به صورت آنی صادر می‌شود.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان بابیان اینکه در این روش صدقات پرداختی به صورت آنی ثبت می‌شوند گفت: حذف گردش پول نقد و جلوگیری از انتقال آلودگی‌های ویروسی، حذف مراحل شمارش و انتقال پول به بانک، ارسال فوری پیامک پرداخت برای مشترکان و دریافت آنی صدقات و هزینه آن برای نیازمندان از دیگر اهداف اجرای طرح است.

46

کد خبر 1596476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =