فرصت استقلال برای رسیدن به رکورد ۴۸ ساله پرسپولیس

خبرورزشی نوشت: استقلال تهران این فرصت را دارد که نیم فصل دوم را هم بدون شکست مانده و به رکورد بی نظیر پرسپولیس ۱۳۵۲ برسد که بدون شکست عنوان قهرمانی در مسابقات لیگ را به دست آورد.

پرسپولیس در سال ۱۳۵۲ با ۱۵ برد و ۷ مساوی قهرمان لیگ کشور شد هر چند پرسپولیس در سالهای ۹۷ و ۹۹ با تنها یک باخت، به این آمار فوق العاده نزدیک شده بود.

به هر حال پرسپولیس در مسابقات سال ۱۳۵۲ بدون شکست قهرمان شد اما در تاریخ مسابقات فوتبال باشگاه های تهران هم قهرمان بدون شکست داشته ایم.

در سال ۶۱ پرسپولیس با کسب ۱۳ برد و ۴ مساوی قهرمان مسابقات شد، شاهین ۶۴ با ۷ برد و ۴ مساوی و تنها یک باخت در ضربات پنالتی تیم دوم تهران شد، پرسپولیس ۶۵ با ۸ برد و ۲ مساوی قهرمان تهران شد، پرسپولیس در سال ۶۷ هم با ۱۱ برد و ۴ مساوی قهرمان شد، پرسپولیس و استقلال سال ۱۳۶۹ هم با ۱۳ برد و ۴ مساوی تیم های اول و دوم مسابقات فوتبال باشگاه های تهران شدند.

اما در لیگ دیگر هیچ تیمی نتوانسته است بدون شکست مسابقات فوتبال لیگ را به پایان ببرد، پرسپولیس سال گذشته تنها با یک شکست برابر تیم فوتبال آلومینیوم اراک عنوان قهرمانی را در مسابقات لیگ به دست آورده و امسال هم تنها برابر تیم آلومینیوم اراک بازنده شده است اما استقلال در هیچ کدام از مسابقاتش بازنده نبوده است و به همین علت است که شانس یک لیگ بدون باخت را برای استقلال در مسابقات فوتبال لیگ امسال کشورمان قائل هستیم.

بیشتر بخوانید:

258 251

کد خبر 1596795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =