افشای عملیات اسرائیل برای ترور سردار سلیمانی

فارس نوشت:«گادی آیزنکوت» رئیس سابق ستاد کل نیروهای رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه عبری‌زبان «معاریو» با لحنی مفتخرانه به تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی اذعان کرده و گفته که تل‌آویو پیش از آمریکا به دنبال ترور سردار «قاسم سلیمانی» بوده است.

بنابر گزارش امروز (پنجشنبه)، روزنامه «العربی الجدید» به نقل از معاریو، آیزنکوت در بخشی از مصاحبه مذکور به تلاش تل‌آویو برای ترور سردار سلیمانی اشاره و اعتراف کرد که رژیم صهیونیستی یک سال و نیم پیش از ترور فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران توسط آمریکا، تصمیم به ترور سردار سلیمانی گرفته بود.

آیزنکوت اعتراف کرد که پس از یک حمله راکتی به جولان اشغالی، تصمیم ترور سردار سلیمانی اتخاذ شد؛ اما با این حال، او گفت که تل‌آویو «نتوانست محل او را شناسایی کند».

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که «تامیر هیمن»، رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی پیشتر اذعان کرده بود که تل‌آویو در این عملیات دو سال پیش آمریکا برای ترور سردار سلیمانی «نقش ایفا کرده است». او از ترور سردار سلیمانی به عنوان یکی از «دو ترور مهم و قابل‌توجه» در دوران حضورش در این سمت یاد کرده بود و در عین حال، گفته بود که ترور مهم دیگر «بها ابوالعطا»، یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی بوده است.

هیمن همچنین با حمایت از عملیات تروریستی آمریکا گفته بود: «ترور سلیمانی مهم بود، زیرا دشمن اصلی ما ایران است. کمتر می‌توان کسی را با چنین مقام بلندپایه‌ای پیدا کرد که هم کنشگر میدان باشد، هم استراتژیست و هم سرباز». چند ماه پیش از اظهارات تامیر هیمن نیز «یاهونیوز» گزارش داده بود صهیونیست‌ها برای کمک به رصد جابجایی‌های سردار سلیمانی امکان دسترسی آمریکا به چندین شماره موبایل که متعلق به او بود را فراهم کرده بودند. 

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1597038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =