وحشت تل‌آویو از حمله به ابوظبی؛ کنست به دنبال تروریستی نامیدن انصارالله

فارس نوشت: چند تن از نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی طرح تروریستی خواندن انصارالله یمن را ارائه کردند. طرحی که نشان از هراس صهیونیست‌ها از توان موشکی و پهپادی یمنی‌ها دارد.

به نوشته وبگاه الخبر الیمنی، در طرح ارائه شده خطاب به «نفتالی بنت» نخست‌وزیر، «بنی گانتز» وزیر جنگ و «یائیر لاپید» وزیر خارجه آمده است که «حوثی‌ها» به شعار «الموت لامریکا» و «الموت لاسرائیل» افتخار می‌کنند و همزمان سامانه‌های نظامی و سلاح‌های پیشرفته‌ای در اختیار دارند.

در طرح ارائه شده همچنین ادعا شده است که «حوثی‌ها» آموزش‌های حرفه‌ای از جانب ایران دیده‌اند و همزمان امنیت دریای سرخ و دریای مکران را تهدید می‌کنند.

این طرح در حالی ارائه شده است که ابوظبی و دبی در دو هفته اخیر دو مرتبه هدف حمله موشکی و پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به حملات امارات بوده است. رویدادی که توجه ویژه  محافل صهیونیستی را به خود جلب کرده و رسانه‌های عبری‌زبان نیز نوشته‌اند که یمنی‌ها نشان دادند توانایی حمله به هر نقطه‌ای در سرزمین اشغالی را دارند. در همین راستا ارتش رژیم صهیونیستی اخیر تعداد سامانه‌های پدافند هوایی خود را در ساخل دریای سرخ افزایش داده است.

در این راستا پس از عملیات اخیر ارتش یمن علیه ابوظبی، «عاموس یادلین» رئیس سابق سازمان ضداطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با کانال ۱۲ عبری‌زبان با بیان اینکه مسافت صنعاء تا ابوظبی برابر با فاصله صنعاء تا بندر ایلات است، از تل‌آویو خواست که به جای صدور بیانیه، به امارات کمک کند.

وبگاه آمریکایی المانیتور نیز چندی پیش نوشت که مقامات نظامی رژیم صهیونیستی از حمله یمنی‌ها به امارات شوکه شده‌اند. این وبسایت نوشت: «جرئت و اراده حوثی‌ها، اسرائیل را نگران کرده است و قدرت عالی آن‌ها در حوزه موشکی و پهپادها یک تهدید واقعی برای اسرائیل به شمار می‌رود. به طوریکه بندر ایلات و تأسیسات هسته‌ای دیمونا در بانک اهداف حوثی‌ها قرار دارد و آن‌ها توانایی عالی برای پرتاب موشک‌ها و پهپادهایی با برد ۲۰۰۰ کیلومتر و اصابت دقیق به هدف دارند.»

311311

کد خبر 1597039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =