در جلسات مشترک قالیباف و رئیسی چه گذشت؟ /حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در ایستگاه تعیین تکلیف

تسنیم نوشت: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس از جلسات رئیس مجلس با رئیس‌جمهور و معاون اول وی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی خبر داد.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین تصمیمات برای حذف ارز ترجیحی در مجلس، گفت: در آخرین جلسه‌ای که اعضای کمیسیون با رئیس مجلس داشتیم مقرر شد تا مسئولان دستگاه‌های اجرایی با حضور در جلسات کمیسیون  برنامه‌های خود را برای حذف این ارز به صورت مکتوب به مجلس ارائه کنند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های متولی باید برنامه‌های خود را به صورت صریح و شفاف اعلام کنند و بگویند این یارانه‌ای که می‌خواهند از حلقه اول حذف کنند و به حلقه آخر یعنی مصرف کننده بدهند  را چگونه می‌خواهند مدیریت کنند.

در جلسات مشترک قالیباف و رئیسی چه گذشت؟ /حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در ایستگاه تعیین تکلیف

بیشتر بخوانید: 

محجوب: حذف ارز ترجیحی، امواج تورمی جدیدی پدید می‌آورد / مردم تحمل فشار جدیدی را ندارند

 منابعی برای تأمین ارز ترجیحی وجود ندارد/ با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قطعاً فشار اقتصادی به مردم وارد می‌شود

نماینده آباده در مجلس با بیان اینکه تاکنون تصمیمی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در مجلس و کمیسیون اتخاذ نشده است، ادامه داد: دغدغه نمایندگان درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی نحوه اجرا و مدیریت این کار است که باید دولتی‌ها مجلس را در این زمینه قانع کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس با اعلام اینکه رئیس مجلس نیز تاکنون جلساتی را با رئیس جمهور و معاون اول وی برای بحث حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی داشته است، اظهار کرد: در جلسه‌ای که اعضای کمیسیون با رئیس مجلس داشتند وی گزارشی نیز در این زمینه به نمایندگان ارائه کرد و البته اعضای کمیسیون نیز اصرار داشتند که باید دولت برنامه‌های خود را به صورت مکتوب ارائه کند.

زارع با بیان اینکه نظر دولت بر حذف ارز ترجیحی است، عنوان کرد: البته نمایندگان نیز نظر بر حذف دارند اما دولت باید راهکارهای خود را برای مدیریت این موضوع  به مجلس ارائه کند.

21231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1597161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =