استان اصفهان در آستانه بازگشت به روزهای سیاه کرونایی

تسنیم نوشت: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به رنگ‌بندیی کرونایی استان، گفت: در حال حاضر شهر اصفهان نارنجی، ۱۴ شهر زرد و ۷ شهر آبی هستند و با توجه به قدرت سرایت‌پذیری بالا ممکن است به زودی همه شهرستان‌ها قرمز شوند.

پژمان عقدک با اشاره به وضعیت کرونای استان، اظهار داشت: از حدود 3 هفته قبل افزایش مراجعان سرپایی مراکز درمانی افزایشی شد و تعداد افرادی که پزشک برای آنها تست کرونا تجویز می‌کردند و همچنین میزان مثبت شدن تست‌ها افزایش یافت.

وی افزود: مراجعان قبلی روزانه کمتر از 500 نفر  و میزان مثبت شدن تست‌ها هم کمتر از 100 نفر بود ولی روز گذشته 1825 نفر تست دادند که 771 نفر آنها مثبت شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه هم تعداد مراجعان سرپایی و هم مثبت بودن تست‌ها، افزایش داشته، گفت: سرعت سرایت بسیار بالاست و در گذشته رنگ‌بندی به صورت هفتگی یا ده روزه اعلام می‌کردند ولی اکنون طی دو روز رنگ اصفهان از زرد به نارنجی تغییر یافت و دور از انتظار نیست که در دو روز آینده وضعیت اصفهان قرمز اعلام شود.

وی ادامه داد: اکنون سرعت‌پذیری سریع امیکرون با به سرعت تغییر رنگ دادن شهرها مفهوم و معنی پیدا کرده، اعضا علمی کمیته کشوری کرونا پیش‌بینی کردند طی دو تا سه هفته آینده امیکرون اوج پیک را می‌زند در حالی که ممکن است بسیار زودتر این اتفاق بیفتد.

عقدک تصریح کرد: در حال حاضر با نارنجی شدن شهر اصفهان، تعداد بیشتری از شهرستان‌های استان نیز تغییر رنگ می‌دهند و طبق آخرین گزارش از وضعیت رنگ‌بندی کرونا شهرستان‌های اردستان، تیران، چادگان، خمینی‌شهر، سمیرم، شاهین‌شهر، شهرضا، فریدن، فریدونشهر، فلاورجان، مبارکه، نائین، نجف‌آباد، نطنز زرد و سایر شهرستان‌ها آبی هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به سرعت این تغییر رنگ کرونایی، اظهار داشت: همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، واکسیناسیون به وبژه نوبت سوم و پرهیز از عادی انگاری بیماری تنها راه‌های جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا و رسیدن به روزهای سیاه کرونایی است.

بیشتر بخوانید:

معاون وزیر بهداشت: پیک شدیدی را در سه هفته آینده تجربه خواهیم کرد

با اوج‌گیری سویه اومیکرون در کشور برای بازگشایی مدارس چه تصمیمی باید اتخاذ شود؟

47231

کد خبر 1597166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =