شهردار کرج: مرحله اول تبدیل وضعیت ایثارگران وارد گردونه صدور حکم شد

شهردار کرج در شورای برنامه‌ریزی دستور داد تا پایان سال قرارداد تمامی ایثارگران برابر قانون منعقد شود.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مصطفی سعیدی سیرائی» در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی، ضمن تشریح جزئیات مراحل تبدیل وضعیت ایثارگران گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر اولویت قرار دادن تبدیل وضعیت شرکتی‌ها، وضعیت افرادی که مدارک خود را تحویل داده بودند بررسی شد.

شهردار کرج از تکمیل صدور حکم ۱۲ پرونده تبدیل وضعیت ایثارگران خبر داد و تأکید کرد: مرحله اول تبدیل وضعیت ایثارگران شهرداری کرج وارد گردونه صدور حکم شود.

شهردار کرج تعداد افرادی که در قانون جامع ایثارگری مقرر شده تبدیل وضعیت شوند را ۸۱۶ نفر ذکر و عنوان کرد: ۱۶۳ نفر در حال تکمیل مدارک ایثارگری هستند.

وی افزود: کسانی که اولویت اول بودند تمامی شرایط اعم از« شرکتی بودن، سابقه پنج سال به بالا و فرزند شهید یا جانباز درصد بالا»، را داشتند.

سعیدی سیرائی در ادامه به آماده شدن ۱۰۹ پرونده اشاره و بیان کرد: این پرونده‌ها جز ایثارگران رده دوم هستند.

وی در تشریح باقی پرونده‌ها نیز گفت: ۹۰ درصد آن تکمیل شده و تنها تعدادی از آنها در انتظار استعلام مدارک تحصیلی و سوء پیشینه هستند که برای سرعت بخشیدن به کار، پیگیری این موارد به خود افراد سپرده شده است.

به گفته شهردار کلانشهر کرج، کار در حال پیشرفت است و چالش های زیرساختی و فرآیندی تا حد زیادی اصلاح شده اند و باید تا آخر سال روند صدور حکم ایثار گران انجام شود.

48

کد خبر 1597222

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =