نشست ویژه ایران و کره برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده/ جزییات انتقال احتمالی پول‌های ایران

ایران و کره جنوبی طی یک نشست کاری در ماه میلادی آینده در مورد جزئیات انتقال احتمالی پول‌های ایران پس‌از برداشته شدن تحریم‌ها و ازسرگیری واردات نفت ایران گفت‌وگو می‌کنند.

به‌گزارش یونهاپ نیوز، ایران و کره جنوبی در ماه آینده گفتگوهایی در سئول در مورد راه‌هایی برای حل مشکل پول‌های بلوکه‌شده تهران گفت‌وگو می‌کنند.

روابط دوجانبه بین ایران و کره به‌خاطر ۷ میلیارد دلار سرمایه‌های ایران که در ۲ بانک کره جنوبی مسدود شده تیره و تار شده‌است. وضع دوباره تحریم‌ها علیه ایران توسط دونالد ترامپ در ۲۰۱۸ عامل بلوکه شدن سرمایه‌های ایران بوده‌است.

با آغاز مذاکرات هسته‌ای ایران و درخواست مقامات این کشور برای برداشته شدن تحریم‌ها، این مسئله پیچیده هم دوباره مورد توجه قرار گرفته‌است.

طبق گفته مقامات سئول، انتظار می‌رود گروه کاری مشترکی بین دو کشور تشکیل شده تا در مورد جزئیات انتقال احتمالی پول‌های ایران پس‌از برداشته شدن تحریم‌ها و همچنین جوانب دیگر این کار در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین گفت‌وگو کنند. َگفت‌وگوهایی هم در مورد احتمال ازسرگیری واردات نفت ایران پس‌از برداشته شدن تحریم‌ها صورت می‌گیرد.

ایران که چهارمین ذخایر بزرگ نفت دنیا را در اختیار دارد یکی از عرضه‌کنندگان اصلی نفت به کره جنوبی بوده و در عوض، تجهیزات صنعتی، لوازم‌خانگی و قطعات خودرو از سئول وارد می‌کرده‌است.

کره جنوبی ۷.۸ میلیارد دلار نفت در ۲۰۱۷ از ایران وارد کرد اما از ۲۰۱۹، پس‌از تحریم صادرات نفت ایران توسط آمریکا، خرید نفت از این کشور را متوقف کرد.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1597366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =