۶ وزیر به کمیسیون‌های مجلس می روند / ورود کمیسیون اصل۹۰ به پرونده بحران آب

ایرنا نوشت: وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، صمت،ارتباطات، راه و شهرسازی، نیرو، آموزش و پرورش در هفته جاری با حضور در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهند.

 کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی در هفته جاری روزهای شنبه ۹ بهمن ماه تا چهارشنبه ۱۴ بهمن ماه جلسات تخصصی خود را برای بررسی طرح‌ها و لوایح با حضور برخی از وزرای دولت و مسئولان دستگاه‌های مرتبط برگزار خواهند کرد.

حضور وزیر فرهنگ و ارشاد در کمیسیون  فرهنگی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان

 محمد مهدی اسماعیلی،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه ۱۲ بهمن ما برای پاسخگویی به سئوالات ۶ نماینده در کمیسیون فرهنگی مجلس حضور می‌یابد.

کمیسیون فرهنگی مجلس این هفته روزهای شنبه، یکشنبه و سه شنبه تشکیل جلسه خواهد داد در روز شنبه کمیته برنامه، بودجه و اصلاح ساختار پیگیری مصوبات جلسه کمیسیون با رییس سازمان برنامه و بودجه را بر عهده دارد. و در  روز یکشنبه کمیته تربیت بدنی و جوانان نشستی با روسای فدراسیون‌های، دومیدانی، هندبال، قایقرانی، ووشو و شطرنج در خصوص عملکرد برنامه‌های آنها دارد.

بررسی موضوع مهریه در دستور کار  کمیسیون قضایی مجلس

کمیسیون قضایی مجلس در روز شنبه،بررسی لایحه قضازدایی و حذف برخی عناوین مجرمانه از قوانین در کمیته حقوق جزا و جرم‌شناسی و ادامه بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول ( اعاده شده از شورای نگهبان)  را بررسی می کند و در روز یکشنبه ادامه بررسی طرح ممنوعیت خروج مسئولان و مدیران نظام جمهوری اسلامی پس‌از اتمام مسئولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی را در دستور کار خود دارد.

همچنین در روز دوشنبه  طرح تشکیل سازمان نظام داوری جمهوری اسلامی ایران در کمیته حقوق عمومی و بین‌الملل  و ادامه طرح یک‌فوریتی و حمایت مالی از افشاگران فساد در کمیته حقوق جزا و جرم‌شناسی را مورد بررسی قرار می دهند.

بررسی تحولات یمن در کمیسیون امنیت ملی

 برنامه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای هفته جاری از روزهای یکشنبه تا چهارشنبه بدین شرح است: در  روز یکشنبه ادامه بررسی طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل وبررسی آخرین اخبار و تحولات کشورهای سوریه و یمن با حضور مسئولان ذیربط در کمیته روابط خارجی در دستور کار این کمیسیون قرار داردو در روز سه شنبه  استماع گزارش رئیس پلیس امنیت اقتصادی و ارائه گزارش کمیته روابط خارجی در خصوص بررسی آخرین اخبار و تحولات کشور یمن بررسی می شود. 

۶ وزیر در کمیسیون‌های مجلس حضور می‌یابند/ ورود کمیسیون اصل۹۰ به پرونده بحران آب

بیشتر بخوانید:

سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس : دولت سرعت تغییرات را در بدنه اجرایی افزایش دهد

نماینده مجلس : عبدالملکی تا عید استیضاح می‌شود، اگر ...

بررسی طرح افزایش زمان تذکرات در مجلس در کمیسیون آیین نامه داخلی

کمیسیون آیین نامه داخلی در روز سه شنبه  رسیدگی به طرح دو فوریتی الحاق یک تبصره به ماده ۲۰۶ قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی  را در دستور کار خود دارد  و در روز چهارشنبه ادامه رسیدگی به طرح اصلاح ماده ۸۲ قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی را بررسی می کند.

افزایش تعداد نمایندگان و حوزه های انتخابیه در دستور کار کمیسیون امور داخلی کشور

برنامه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی برای هفته جاری از روزهای شنبه تا چهارشنبه خواهد بود. در روز شنبه تشکیل کارگروه بررسی طرح های اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور کارشناس بررسی می شود و در روز یکشنبه اعضای هیأت رئیسه تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری دولت یازدهم و دوازدهم در اجرای ماده ۲۱۲ قانون آیین نامه داخلی مجلس تعیین می شوند. بررسی طرح نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی ها با حضور کارشناسان مرکز پژوهش ها، وزارت کشور و دستگاه های امنیتی از دیگر برنامه های این کمیسیون خواهد بود.

بررسی عملکرد راهکارهای اجرایی سازمان ثبت احوال کشور در صدور کارت ملی با حضور کارشناسان  بررسی طرح های اصلاح جدول حوزه های انتخابیه و افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی  بررسی امنیت داخلی با موضوع گزارش دستگاه های انتظامی و امنیتی از سلاح های غیرمجاز در کشور در دستور کار روز دوشنبه این کمیسیون خواهد بود. همچنین در روز سه شنبه جمع بندی نهایی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران بررسی می شود.

وزیر نیرو به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می رود

کمیسیون اصل ۹۰ در روز دوشنبه  با حضور علی اکبر محرابیان  وزیر نیرو   بحران آب  در کشور را بررسی می کند و نشست مشترکی با حضور مسئولان وزارت کشور، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، جهادکشاورزی، نیرو، سازمان بازرسی کل کشور و سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص نحوه اجرای قوانین و مقررات عدم استفاده از فاضلاب در کشت محصولات خوراکی را در دستور کار  خود دارد.

حضور وزیر صمت در کمیسیون اقتصادی

نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه و سه شنبه برگزار می‌شود. در روز یکشنبه از رییس سازمان بازرسی کل کشور برای ارائه گزارش اقدامات و برنامه های نظارتی این سازمان در خصوص مسائل اقتصادی کشور دعوت شده است. همچنین رییس مجتمع قضایی رسیدگی به دعاوی تجاری برای استماع گزارش اهداف و برنامه های این مجتمع جهت تسهیل در موضوع دعاوی تجاری کشور در جلسه کمیسیون اقتصادی حاضر می‌شود.

همچنین در روز دوشنبه نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی با رییس سازمان تعزیرات حکومتی و معاونان ایشان به منظور بررسی آخرین اقدامات‌ سازمان در خصوص برگزار می‌شودودعوت از  سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور بررسی سوالات ۶ نماینده  در دستور کار روز سه شنبه کمیسیون اقتصادی خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به سئوال نمایندگان به کمیسیون آموزش می‌رود

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس  روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه تشکیل جلسه می دهد در روز یکشنبه بررسی و طرح پذیرش بدون کنکور دانشجوی ایرانی فارغ التحصیل به مدارس خارجی و ایرانی خارج از کشور وبررسی طرح برگزاری اموزش و ارتقاء مهارت های حکمرانی و تربیت حکمرانان آینده کشور را در دستور کار خود دارد .

 همچنین روز دوشنبه یوسف نوری  وزیر آموزش و پرورش جهت پاسخگویی به سوالات ۹ نماینده در کمیسیون آموزش حضور می یابد و این کمیسیون در روز سه شنبه هم  ادامه  ایرادات شورای نگهبان در خصوص لایحه نظام رتبه بندی معلمان با حضور نمایندگان شورا و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط بررسی می کنند.

کمیسیون صنایع و معادن میزبان وزیر ارتباطات خواهد بود

 اعضای کمیسیون صنایع و معادن در روز دوشنبه میزبان  عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد بود تا  وی  به سوالات  ۱۰ نفر از نمایندگان پاسخ دهد.همچنین ادامه بررسی طرح اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار با رویکرد توسعه، تولید و نظارت بر کالاهای پایه‌ای با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط، نمایندگان مرکز پژوهش‌ها و  بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایمیدرو  دستور کار روز سه شنبه  این کمیسیون  خواهد بود.

وزیران راه و شهرسازی و نیرو میهمان کمیسیون عمران خواهند بود

رستم قاسم وزیر راه و شهرسازی برای پاسخ به سوالات ۱۵ نماینده روز دوشنبه در کمیسیون عمران مجلس حضور می یابد و عای اکبر محرابیان هم در روز سه شنبه برای پاسخگویی به سوالات ۶نفر از نمایندگان میهمان کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، بررسی کلیات طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ادامه رسیدگی به طرح انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان از دیگر برنامه های کاری این کمیسیون در روز یکشنبه خواهد بود.

21217

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1597437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =