درخواست ۱۰ سناتور آمریکایی از بایدن برای تحریم‌های نفتی ایران

ایسنا نوشت: در ادامه رویکرد خصمانه مقامات آمریکایی علیه کشورمان، تعدادی از سناتورهای آمریکا از رئیس جمهور کشورشان خواستند تا درخصوص اجرای تحریم‌های نفتی ایران سخت‌گیری بیشتری اعمال کند.

 گروهی از سناتورهای آمریکایی در نامه‌ای خطاب به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از افزایش صادرات نفتی ایران، خواستار اجرای سخت‌گیرانه‌تر تحریم‌های نفتی علیه این کشور، اقدامات تنبیهی علیه نفت‌کش‌های رو به افزایش حامل نفت ایران و خریداران این محموله‌ها شدند.

این نامه به امضای ۱۰ عضو مجلس سنای آمریکا، ازجمله تام کاتن سناتور جمهوری‌خواه رسیده و در آن آمده است: مالکان کشتی‌ها و مشتریان نفت ایران در چین با این ذهنیت که دولت بایدن برای مجازات آنها بسیار ضعیف و مردد است، برای معاملات نفتی با تهران زیر بار ریسک بیشتری می‌روند.

آنها در ادامه با تاکید بر این ادعا که “بایدن تاکنون هیچ اقدامی علیه افزایش زیاد صادرات نفت ایران نکرده است” آورده‌اند: عدم تمایل رئیس جمهور برای به‌کارگیری اقدامی علیه افزایش صادرات نفت ایران به این دلیل که می‌تواند به مذاکرات وین آسیب بزند، بدون تردید موجب تقویت این مجرمان (خریداران نفت ایران) شده است.

این سناتورها همچنین هشدار داده‌اند که افزایش صادرات نفت ایران اهرم‌های فشار آمریکا در مذاکرات هسته‌ای در وین را تضعیف می‌کند.

این ۱۰ سناتور در ادامه بر لزوم به‌کارگیری اقدامات تنبیهی و تحریم علیه شرکت‌های خریدار نفت ایران و به‌علاوه علیه نفت‌کش‌های حامل نفت ایران با پرچم خارجی تاکید و خاطر نشان کردند که رئیس جمهور نباید قانون تحریم‌های نفتی ایران را که مورد تائید هر دوخزب جمهوری‌خواه و دموکرات است، نقض کند.

310 310

کد خبر 1597444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 19
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  آن 10نفر باید بگم که برو بگیر بخواب عامو خوابت میاد ایران بدون نفت پا برجا بوده و خواهد بود دولت ومردم ایران را هرگز با تحریم نترسان ما درختی نیستیم که با این بادها بلرزیم درخته ما تا زیر خانهای شما ریشه کرده ..تمام...
 • IR ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  اینا هم واسه خودشون تو دنیای هپروتی زندگی می کنند. لازم نکرده به معیشت مردم ایران فکر کنید اما حداقل به فکر رفاه طبقه متوسط خودتان باشید. اونها مثل شما تو کاخ زندگی نمی کنند.
 • مجید IR ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  خبیث ترین وکثیف ترین وجنایت کارترین وکج فهم ترین حاکمان وسناتورهای امریکایی کسی دیگر در دنیا وجود دارد گذشت ان دوران که زورمیگفتیدن شما تروریسم ادم کش هستید وبه دنیا ثابت شده منفورترین ادم هستید
 • داودطنوریان IR ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  دیگر ا مریکا نمی تواند ایرا ن را تحریم کند چون کارش تمام است
 • دیپلمات رزمی سیاسی نیروی مقاومت اسلامی پیروز IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  ان ده سناتور کنگره امریکا بنظر از احمق ترین انسانهای خودفروخته بی خاصیت و مزدور لابی های صهیونیستی هستند که عاقبت کاذشان با بدبختی تمام میشود این عروسکان فریب خورده رشوه گیر بی پدر مادر هنوز زمان‌حال را درک نکرده اند و با گرفتن رشوه از لابی های صهیونیستی به شدیدترین وجه نوکری می کنند باید به این بیشعوران گفت خاک هفت میلیار جمعیت جهان بر سرتان باد.
 • مسعود IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  این سناتورها حرف مفت زدند قیمت نفت ۹۰ دلار رو رد کرده و اگر جلوی فروش نفت ایران گرفته بشود بیشتر هم خواهد شد و به حول و قوه خدا قیمت نفت بالاتر خواهد رفت و آمریکا مجبور به رفع تحریم ایران خواهد شد فارغ از اینکه به برجام برگردد یا برنگردد.
 • A IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  گرگ گرگ است و خصلتش درنده خویی و درندگی است امریکا هرچه قدز هم انعطاف نشان دهد خصلتش درندگی است و فرصت مناسب پیدا کند ترحم نخواهد کرد بنابراین مذاکره کنندگان ایرانی نیاید کوتاه بیایند و امتیازی بدهند ودر صورت عدم پذیرش توسط امریکا میز مذاکره را ترک کنند یهتر است مرگ باعزت بهتر از مرگ با ذلت است
 • یاسر IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  مرگ بر خوب و بدشون همشون شیطان هستن
 • امیر IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  این کثافتها را ول کنید هر غلطی میخوان. بکنن ادم نیستن که رو حرفشون حساب باز کنید
 • سلیمان IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  سناتور در مقابل رییس جمهور آقای بایدن..کیلو چنده
 • IR ۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  ده راس احمق همانند ترامپ در سنای آمریکا خواهان سخت گیری بیشتر در بحث صادرات نقت ایران به چین را نموده اند بایدن باید به آنها بگوید ( عالیجنابان هر ده راس احمق) اینکه تز دوران هم حزبی شما ترامپ (تحت عنوان فشار حد اکثری بود) که ایران را تا آستانه غنی سازی 90 در صد پیش برد البته 60 درصد محقق شده) وعملا چالش هسته ای را هم نه‌تنها حل نکرد ما را از آن توافق خارج و موجب انزوای ما حتی از شرکایمان در این موضوع گردید شما ده احمق هنوز در رویای آن دوره سرکشی وکنگره ستیزی هستید بروید وبا احمق درجه یک تان ترامپ وپادو او پمپئؤ یا همان ( پمب آب) گلف بازی کنید تا زمان محاکمه شما جنایتکاران تروریسم وقاتل هزاران بیمارکرونایی بر اثر تحریم دارو فرا برسد آنگاه آثار تحریم را خواهید دید
 • اصغر IR ۱۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  خدالعنت کنه آمریکا مرگ بر آمریکا
 • IR ۲۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  شما خون آشام ها تا الان هم نفهمیدید که ملت ایران آسیب میزنید نه به سران حکومت اینها که هر روز خاویار را می خورند
 • محمدی IR ۲۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  آمریکا میخواهد ایران دربرجام برگردد تمام کارخانه هسته ای را به عقب برگرداند وامریکا دوباره خارج گردد همین جوری هی صنعت هسته ای را عقب بیاندازد امتیاز هم ندهد وتحريم هم بعد تخریب هسته ای برگردد این پلان آمریکا است،، همیشه فریب داده الان هم دارد فریب میدهد آمریکا صادق نیست،، وقتی توافق شکننده است دولت بعد ی آمریکا خارج میشود چرا خودتونه اذیت میکنید این مذاکره نیست برنامه فریب است،،،
 • علی IR ۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
  0 0
  امام ما گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواندبکند
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۰
  0 0
  حالا فهمیدین بی شرفتر شما انها هستن حالا حی سنگوشونو به بسینه بزنید مزاکره مزاکره حی پوله بی زبونه مردم بدبخت را دراین ولخرجی کنید
 • ایرانی IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۰
  0 0
  شما خودتو ناراحت نکن، شکر اضافه خوردن
 • سارا IR ۰۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
  0 0
  اون ده تا سناتور جهنمی بروند چرا کنند چون بهشون بیشتر می یاد
 • خلیل قاسمی IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
  0 0
  بحول قدرت الهی هیچکدام از راههای مذکور نتوانسته مردم ایران را ناامید کند و با صلابت تمام پیش می‌رود...