برگزاری نمایشگاه «مطبوعات تاریخی در آیینه پست» در تبریز

دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آذربایجان شرقی از برگزاری نمایشگاه «مطبوعات تاریخی در آیینه پست» همزمان با سی ویکمین سالروز افتتاح موزه ارتباطات و با مشارکت موزه مطبوعات آذربایجان خبر داد

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، فرینوش اکبرزاده، با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌ «مطبوعات تاریخی در آیینه پست» گفت: با توجه به‌ اثرگذاری رسانه‌ها در بستر زمان بر تحولات اجتماعی، ارتباط مطبوعات و پست در طول تاریخ ارتباطات کشور نیازمند بررسی و شناخت است و این مهم در قالب نمایشگاهی با عنوان «مطبوعات تاریخی در آیینه پست» مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مسئول پیگیری امور اجرایی و تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان تصریح کرد: این نمایشگاه به عنوان اولین گام از روندی پژوهشی در خصوص ارتباط مطبوعات و پست، همزمان با سی و یکمین سالگرد افتتاح موزه ملی ارتباطات در محل این موزه در تهران برگزار می‌شود و آغازگر مسیری خواهد بود که به برگزاری نمایشگاه‌های موضوعی دیگر و استمرار فعالیت تحقیقی در این رابطه منجر می‌شود.

اکبرزاده با قدردانی از تمام افرادی که بی دریغ در روند این پژوهش مشارکت کردند، افزود: نمایشگاه «مطبوعات تاریخی در آیینه پست» با مشارکت شرکت ملی پست، موزه ملی ارتباطات، موزه مطبوعات آذربایجان، انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی و شورای بین المللی موزه‌ها ایکوم برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به گفتگوی دکتر حسن عمیدی، مدیر موزه ملی ارتباطات در خصوص این نمایشگاه با رسانه‌ها، گفت: این نمایشگاه با هدف توجه به ویژگی‌های پژوهشی مطبوعات تاریخی و ارتباط آن با پُست، احیای فرهنگ پُست، زنده کردن خاطرات نوستالژی‌های پُستی و معرفی تاریخ و فرهنگ کشور مورد توجه قرار گرفته است.

آثاری که در این نمایشگاه در معرض دید قرار خواهد گرفت، شامل بیش از ۱۰۰ قطعه شامل روزنامه ها، نامه های نشریات، راپرهای مطبوعاتی، ورقه های پستی و ... مربوط به مطبوعات از ۱۴۰ سال پیش است.

علاقمندان می‌توانند از تاریخ ۱۲ لغایت ۱۵ بهمن از ساعت ۹ لغایت ۱۷ از این نمایشگاه در محل موزه ملی ارتباطات واقع در تهران، میدان امام خمینی، میدان تاریخی مشق، موزه ملی ارتباطات بازدید کنند.

آیین افتتاحیه این نمایشگاه به‌صورت مجازی از طریق صفحات رسمی شرکت ملی پست، موزه ملی ارتباطات تهران، موزه مطبوعات آذربایجان و رسانه های مجازی به صورت زنده پخش خواهد شد.

46

کد خبر 1597486

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =