مسئولان فعلی کشور با عقیده کار می‌کنند

امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: اعتقاد داریم مسئولان فعلی کشور با عقیده کار می‌کنند و برایشان دعا می کنیم تا فعالیت هایشان برای مردم گشایشی ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه قزوین با اشاره به تبریک ایام ولادت امام باقر(ع) اظهار کرد: چقدر از معارف دینمان را از امام باقر(ع) و امام صادق(ع) داریم و خیلی از میراث گرانقدر معارف دینی از این دو امام بزرگوار به جای مانده است.

وی افزود: برخی از امامان ما مهلت پیدا نکردند و در جوانی به شهادت رسیدند و یا در زندان روزگارشان سپری شد و فرصت اینکه خیلی از آموزه های دینی را منتقل کنند، پیدا نکردند و دشمن این اجازه را به آنها نداد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: امام باقر فرمودند هر وقت تصمیم گرفتید خودتان را امتحان کنید و ببینید خیری در شما هست یا خیر، مومن نباید شر از او دیده شود و فقط باید از او خیر به جامعه برسد.

امام جمعه قزوین افزود: حضرت فرمود برای امتحان خودت، سری به دلت بزن و اگر دیدی دلت آدم های مومن، با صداقت، امانت دار، راست گو و با خدا را می خواهد، و از آدم های دروغ گو، بد و خائن بدش می آید، در وجودت خیر است و اگر این گونه شدید، خدا هم شما را دوست دارد و اگر این گونه نبودید، شر در وجود شما رخنه کرده و خدا هم شما را دوست ندارد.

وی ادامه داد: امام باقر(ع) در ادامه فرمود هر کسی با آن چیزی که دوست دارد، محشور می شود و اگر انسان با بدان دوست بود با آنها محشور می شود و اگر با خوبان دوست بود، با آنها محشور می شود، البته نسبت به بدها هم وظیفه داریم و می بایست آنها را نصیحت و موعظه کنیم و نسبت به آنها دلسوز باشیم که راهشان را پیدا کنند.

آیت الله عابدینی با گرامیداشت ایام رحلت آیت الله میرزاعلی قاضی طباطبایی، اظهار کرد: ایشان شخصیتی معرفتی، عرفانی، استاد و بزرگ بودند و شخصیت های زیادی از مکتب عرفانی و معرفتی مرحوم آیت الله قاضی طباطبایی بهره بردند که علامه طباطبایی از جمله آنها بود که هم شاگرد آن بزرگ بود و هم از برکات وجودی ایشان استفاده کرده بودند.

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: مناسبت مهم دیگر بازگشت حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی است که بعد از سالیان تبعید در ترکیه، عراق و فرانسه به میهن بازگشتند و مردم به شدت منتظر باگشت ایشان بودند و البته باور کردنی نبود در آن دوران ظلم و خفقان شاهنشاهی به این مرحله برسیم.

وی افزود: زمانی که امام خمینی(ره) را از میان ما بردند، به آن آگاهی نرسیده بودیم و پس از آن جامعه دریافت که چه گوهری از میان ما رفته و تبعید شده است و پس از آن بود که قیام کردند، عزیزانی در زندان ها شکنجه شده و به شهادت رسیدند، تظاهرات خیابانی شکل گرفت که خون ها ریخته شد، و پس از آن کم کم موانع برداشته شد و امامی که غریبانه تبعید شد، با جمعیت انبوه مردم از سراسر کشور از ایشان استقبال شد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: امام خمینی(ره) فرمودند انقلاب درونی این ملت موجب شد تا این انقلاب پیدا شود و انقلابی که پیدا شد، قبلش مردم از درون متحول، خدایی و معنوی شدند و سپس فرمودند همان انقلاب درونی و شناخت اسلام و توجه این مردم به خدای تبارک و تعالی موجب شد انقلاب پیروز شد و ما باید انقلاب را از انقلاب درونی مردم جستجو کنیم.

وی اظهار کرد: دشمن هر چه می تواند ما را در فشار قرار می دهد که نتوانیم کار کنیم، ارز وارد کنیم، کالاهایمان را به فروش برسانیم، نفت بفروشیم و همه شیطنت ها را می کند که ما در فقر باشیم و روی فقرمان هم مانور می دهد که بگوید مسئولان کشور بی لیاقت هستند.

امام جمعه قزوین افزود: مسئولان فقر و گرفتاری مردم را می دانند، گرانی را می فهمند و همه همت خود را گذاشته اند تا مشکلات جامعه حل شود و ما هم خواهش می کنیم که به حل مشکلات مردم، سرعت بدهند، مخصوصاً در امر معیشت مردم خواهش می کنیم با جدیت و تلاش مضاعف کار کنند و اعتقاد داریم این مسئولان با عقیده کارشان را پیش می برند و برایشان دعا می کنیم تا فعالیت هایشان برای مردم گشایشی ایجاد کند.

وی بیان کرد: سه ماه داریم که خیلی مهم است، کسانی که کشاورزی می کنند فروردین، اردیبهشت و خرداد برایشان خیلی مهم است و عین این سه ماه مهم کشاورزی ما سه ماه خودسازی داریم که رجب، شعبان و رمضان است و در این سه ماه نیز رجب و شعبان ما را آماده می کنند برای ماه مبارک رمضان و اگر ما رجب و شعبان را درک نکنیم، نمی توانیم ماه رمضان را به خوبی درک کنیم.

آیت الله عابدینی بیان کرد: برخی لیله الرغائب را شب آرزو ها می گویند، در اسلام آرزومندی چیز خوبی نیست و اگر قرار بود بگویند شب آرزوها می گفت، لیله الآمال میگفتند که به معنای شب آرزوهاست. لیله الرغائب از رغبت و مرغوب می آید و یعنی شبی که مردم از خدا می خواهند آن چیزی که مرغوب است ما می خواهیم و مرغوب ترین موضوعات نزد خدا، رسالت پیغمبر، ولایت امیرالمؤمنین، قرآن، دعا و معرفت توحیدی است و اینها را از خدا بخواهیم.

خطیب نماز جمعه قزوین تاکید کرد: عزیزانی که امروز برای مذاکره می روند، به عنوان یک فرد انقلابی و معتقد به قرآن برای مذاکره می روند و اگر هم حرف از مذاکره با آمریکاست، درواقع مواخذه آمریکاست و این به معنای امتیاز دادن به آمریکا نیست بلکه برای دفع شر آنهاست نه فرصت ایجاد کردن برای آن کشور است.

وی خاطرنشان کرد: ما در مذاکرات جلب منفعت را از دشمنان امید نداریم چرا که خدا فرموده اینها نمی گذارند و نمی خواهند به شما خیری برسد، ما نیز قبول داریم از اروپا و آمریکا خیری به ما نمی رسد و ما می رویم تا آنها را مواخذه کنیم، بهانه ها را سلب کرده و با مردم دنیا با آن تریبون حرفمان را بزنیم و ظلم و جنایت استکبار جهانی را به مردم دنیا برسانیم و نباید همین جوری در خصوص این مذاکرات قضاوت کنیم.

امام جمعه قزوین افزود: اگر امروز در خصوص مذاکره این گونه سخن می گوییم و قبلاً چیز دیگری، بخاطر تغییر شرایط است و در فرصت مناسبت در این خصوص تحلیلی سخن خواهم گفت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: حمایت از مردم عزیز و مظلوم و در عین حال مقتدر یمن کار ارزشمندی است. اینکه کودکان، زنان و مردمشان زیر بار موشک های استکباری می رود نشان دهنده مظلومیت است اما اینکه قدرت های استکباری را تهدید می کنند نشان دهنده اقتدار آنهاست و امیدوریم خدا بر اقتدار آن ها بیفزاید.

امام جمعه قزوین با اشاره به سالروز شهادت حسن باقری گفت: این سردار نابغه، طراح عملیات های جنگ در دوران دفاع مقدس بود و در پیروزی های جبهه های جنگ بسیار موثر واقع شد.

وی با تبریک صعود تیم ملی جمهوری اسلامی ایران به جام جهانی فوتبال قطر یادآور شد: این پیروزی را به رهبری و ملت تبریک عرض می کنم و از مسئولان می خواهیم که این فرصت ورزش که رهبری بر آن تاکید جدی دارند بیشتر قدر بدانند و از آن استفاده شود.

کد خبر 1597503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =