جزییات پروتکل‌های بهداشتی در کلاس‌های حضوری دانش‌آموزان

ایسنا نوشت: یک کارشناس مسئول بهداشت محیط الزامات یا همان پروتکل های بهداشتی در سطح مدارس، را توضیح داد.

بهمن خدادادیان  مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه در تشریح این الزامات یا همان پروتکل های بهداشتی در سطح مدارس، گفت: بخش عمده اجرای این پروتکل ها به مسئولین مدرسه برمی گردد که باید شرایط مناسبی را برای حضور دانش آموزان فراهم کنند.

وی افزود: اولین نکته مهم در بحث حضور در کلاس درس، رعایت فاصله اجتماعی در کلاس هاست و طبق پروتکل های اعلام شده باید برای هر دانش آموز حدود چهار متر مربع فضا ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در برخی شرایط که نیاز به حضور بیشتر دانش آموزان در کلاس درس است، تا حداقل فاصله 1.5 متر هم بلامانع است، به شرط آنکه حتما تهویه مناسب در کلاس درس برقرار باشد.

این کارشناس بهداشت گفت: تهویه کلاس های درس باید بصورت مناسب صورت گرفته و باید معلم و دانش آموزان حتما از ماسک استفاده کرده و مسئولین مدارس باید بر این مهم نظارت داشته باشند.

وی یادآور شد: چیدمان صندلی ها  هم در کلاس باید طوری باشد که از حداکثر فضا استفاده شده و صندلی ها فاصله لازم را با هم داشته باشند.

خدادادیان اظهار کرد: نکته مهم بعدی بحث سرویس بهداشتی مدارس است که باید سرویس مدارس حتما تمیز بوده و حتما در آنها مایع دستشویی وجود داشته باشد.

این کارشناس بهداشت بر تعطیلی بوفه تمام مدارس تاکید کرد و افزود: حساسیت ویژه ای در این زمینه وجود داشته و اگر بوفه ای باز باشد، قطعا با آن برخورد خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم واکسیناسیون تمام معلمان، گفت: از معلمان برای ورود به مدرسه کارت واکسن دیجیتال درخواست شده و تمام معلمان باید برای حضور در مدرسه واکسن تزریق کرده باشند.

خدادادیان یادآور شد: تزریق واکسن برای دانش آموزان بالای 12 سال هم الزامی است.

وی یادآور شد: به زودی واکسیناسیون دانش آموزان 9 تا 12 سال هم شروع می شود که فعلا تزریق واکسن برای این رده سنی در صورت رضایت والدین انجام خواهد گرفت و فعلا اجباری نیست.

بیشتر بخوانید:

لزوم تزریق دز سوم واکسن کرونا برای مقابله با اومیکرون

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1597519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =