آمریکا کمک‌های نظامی‌اش به ارتش لبنان را بازتعریف می‌کند/۶۷ میلیون دلار برای معیشت سربازان

ایسنا نوشت: اسناد مربوط به کنگره آمریکا نشان می‌دهند، این کشور قصد دارد کمک نظامی ۶۷ میلیون دلاری به نیروهای مسلح لبنان را تغییر مقصد داده تا از اعضای ارتش لبنان همچنان که این کشور با بحران مالی دست و پنجه نرم می‌کند، حمایت به عمل آورد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس اطلاعیه‌ای که به کنگره آمریکا ارسال شده وزارت امور خارجه آمریکا قصد دارد با اعمال تغییر در نحوه اختصاص اعتبارات کمکی نظامی خارجی که قبلاً برای لبنان در نظر گرفته، این اعتبارات را به دلیل وجود آشوب اقتصادی و ناآرامی اجتماعی صرف "حمایت معیشتی" از اعضای ارتش لبنان کند.

در این اطلاعیه ارسال شده برای کنگره آمریکا که به دست رویترز رسیده، آمده است: حمایت معیشتی از اعضای (نیروهای مسلح) لبنان آمادگی عملیاتی آن‌ها را تقویت می‌کند، غیبت از کار را کاهش می‌دهد و به این ترتیب اعضای نیروهای مسلح لبنان را قادر می‌سازد تا به انجام وظایف کلیدی امنیت خود که برای ممانعت از کاهش ثبات ضروری هستند، ادامه دهند.

واشنگتن بزرگترین اهداکننده کمک‌های خارجی به لبنان است. مقامات آمریکایی در اکتبر متعهد به ارائه پشتیبانی بیشتر به لبنان شدند. این خبر در واشنگتن مورد تمجید قرار گرفت.

کریس مورفی، سناتور دموکرات در بیانیه‌ای گفت: این به نفع امنیت ملی آمریکاست که به این سربازان کمک کند بتوانند زندگی خود را تامین کنند و به حمایت از مردم لبنان ادامه دهند، و من واقعا خوشحالم که دولت دلارهای کمکی امنیتی خود را به لبنان در جهت این هدف اختصاص می‌دهد.

بیش از نیمی از جمعیت شش میلیونی لبنان درگیر فقر شده‌اند. بانک جهانی می‌گوید که رکود در لبنان یکی از شدیدترین رکودهای دوران مدرن است که در طی آن پول بیش از ۹۰ درصد از ارزش پول این کشور سقوط کرده و سیستم مالی آن فلج شده است.

نارضایتی در نیروهای امنیتی لبنان در حال افزایش است چرا که به دنبال افول ارزش واحد پول لبنان، دستمزد سربازان کاهش یافته و بسیاری از آنها به سراغ شغل‌های بیشتر رفته‌اند و برخی نیز شغلشان را ترک کرده‌اند.

310 310

کد خبر 1597536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =