۱۹ نفر
۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۹
طلا ارزان شد

فارس به نقل از رویترز نوشت: با تقویت انتظارات برای افزایش نرخ بهره آمریکا که ارزش دلار را بالا برد و به بالاترین رقم در چند سال گذشته رساند، قیمت طلا بدترین عملکرد هفتگی از اواخر ماه نوامبر را ثبت کرد.

با تقویت انتظارات برای افزایش نرخ بهره آمریکا که ارزش دلار را بالا برد و به بالاترین رقم در چند سال گذشته رساند، قیمت طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی کاهش یافت و بدترین عملکرد هفتگی از اواخر ماه نوامبر را ثبت کرد.

بازارها با قیمت ۱۷۹۱.۵۳ دلار در هر اونس بسته شد. طلا در ساعات اولیه معاملات به کمترین قیمت ۶ هفته گذشته برابر با ۱۷۷۹.۲۰ دلار هم رسیده بود. این فلز گرانبها طی هفته گذشته حدود ۲.۵ درصد از ارزش خود را از دست داد.

پس از اینکه بانک مرکزی آمریکا طرح های خود برای پایان دادن به خرید اوراق قرضه در دوره کرونا را تایید کرد و از افزایش نرخ بهره در ماه مارس خبر داد، قیمت ها بیش از ۳ درصد کاهش یافت.

طلا ارزان شد

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار گفت: « شرایط کنونی بازار برای طلا بسیار زیان آور بوده است. سرمایه گذاران در حال بررسی مجدد انتظارات فدرال رزرو هستند.»

افزایش نرخ بهره، هزینه های نگهداری طلا به عنوان دارایی بدون بهره را بالا می برد.

انتظار برای افزایش نرخ بهره، سبب شد دلار بیشترین افزایش هفتگی در ۷ ماه گذشته را ثبت کند و این امر قیمت طلا را برای مالکان ارزهای دیگر بالا برد.

شورای جهانی طلا پیش بینی می‌کند، تقاضا برای جواهر، شمش‌های کوچک و سکه همچنان در ۲۰۲۲ قوی بماند و بانک‌های مرکزی به خرید طلا ادامه دهند، اما با سرعتی کمتر از سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1597575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =