۱ نفر
۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
تجمع اعتراضی معلمان در شهرهای مختلف

فارس نوشت: امروز فرهنگیان شاغل و بازنشسته در برخی استان‌های کشور تجمع اعتراضی نسبت به عدم اجرای طرح رتبه‌بندی برگزار کردند.

امروز دوشنبه ۱۱ بهمن‌ماه، فرهنگیان شاغل و بازنشسته در اعتراض به عدم اجرای طرح رتبه‌بندی در برخی از استان‌های کشور تجمع مسالمت‌آمیزی را مقابل اداره‌کل‌های آموزش و پرورش استانی و در تهران در مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار کردند.

این معلم‌ها شعار «عدالت در پرداخت»، «اجرای طرح رتبه‌بندی» و «رسیدگی به وضعیت معیشتی بازنشستگان» را سر می‌دادند. حدود دو هزار فرهنگی با تجمع در مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش شیراز اعتراض خود را مبنی بر عدم اجرای طرح رتبه‌بندی اعلام کردند.

حدود هزار نفر از فرهنگیان اصفهان در مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش این استان تجمع کردند و درخواست اجرای کامل طرح رتبه‌بندی معلمان و بهبود وضعیت معیشتی را از مسوولان داشتند.


همچنین در زنجان نیز حدود ۵۰۰ نفر از معلم‌های شاغل و بازنشسته نیز در مقابل اداره‌کل آموزش وپرورش این استان تجمع مسالمت‌آمیز برگزار کردند.

تجمع اعتراضی معلمان در شهرهای مختلف
عکس|تصویر تجمع فرهنگیان مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش زنجان

حدود ۲۵۰ نفر از معلمان معترض چهارمحال و بختیاری نیز از ساعت ۱۰ صبح مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان تجمع کردند. این معلمان با بیان شعارهایی، اعتراض خود را به عدم اجرای طرح رتبه بندی معلمان اعلام کردند.

همچنین در استان خوزستان نیز در مجموع حدود ۱۵۰ نفر نیز در مقابل اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های این استان تجمع مسالمت‌آمیز برگزار کردند.

حدود ٢۵٠ نفر نیز از ساعت ١٠صبح امروز در مقابل اداره کل آموزش و پرورش لرستان هم تجمع اعتراضی انجام داده و خواستار اجرای کامل طرح رتبه‌بندی شدند. در این تجمع شعارهایی نظیر «اجرای رتبه‌بندی حق مسلم ماست» و «دولت انقلابی حمایت حمایت» مطرح شد.

همچنین در استان مازندران جمعی از فرهنگیان شهرهای بهشهر، آمل و نوشهر مقابل اداره آموزش و پرورش شهرستان‌های ذکر شده تجمع کردند.

تجمع اعتراضی معلمان در شهرهای مختلف
عکس|تصویر تجمع فرهنگیان مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش بهشهر

در همدان نیز حدود ۳۵۰ نفر در محوطه اداره کل آموزش و پروش حدود یک ساعت تجمع داشتند. همچنین در آذربایجان شرقی این تجمع در حدود ۳۰۰ نفر بود. در یزد نیز بیش از ۷۰۰ نفر در مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش تجمع کرند. در کرمان و کردستان نیز این جمعیت زیر ۱۰۰ نفر بود.

گفتنی است این تجمع‌ها در برخی از شهرستان‌های استان‌های دیگر کشور نیز به وقوع پیوست که حکایت از درخواست اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان و توجه به عدالت در پرداخت و رسیدگی به بازنشستگان دارد.

گفتنی‌ست لایحه رتبه بندی معلمان پس از ده سال کشمکش آذر ماه ۱۴۰۰ به تصویب مجلس رسید. هم‌اکنون این طرح برای اصلاح مجدد از سوی شورای نگهبان به مجلس بازگردانده شده است.

۲۳۵۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1598270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =