مدارس شهرهای نارنجی و قرمز خراسان رضوی تعطیل شد

باتوجه به وضعیت پاندمی کرونا برای پیشگیری از همه گیری و انتقال ویروس کرونا برخی از مدارس و مهدکودک‌های خراسان رضوی غیرحضوری شد.

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس تصمیم و ابلاغ ستاد استانی مقابله با کرونا، پس از تشکیل جلسه اضطراری این ستاد مقرر شده است:

با توجه به افزایش شدید موارد ابتلا به سویه جدید اُمیکرون، از روز  چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ آموزش حضوری در کلیه مدارس و مهدهای کودک در شهرستان‌ها و مناطقی از استان که دارای وضعیت قرمز و یا نارنجی هستند به مدت دو هفته(۱۴ روز) تعطیل و فرآیندهای آموزشی و پرورشی در این مراکز آموزشی به صورت غیرحضوری پیگیری خواهد شد.     *ملاک رنگ بندی شهرستان ها، اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که از طریق نرم افزار "ماسک" منتشر می گردد.

در سایر شهرها (با رنگ بندی کرونایی به غیر از قرمز و نارنجی)، در صورت مشاهده دانش آموز با علائم سندرومیک و یا تست مثبت در یک کلاس درس، همان کلاس به مدت ۱۰ روز آموزش غیر حضوری خواهد داشت.

در صورت مشاهده دانش آموز با علائم سندرومیک و یا تست مثبت در بیش از یک کلاس، کلیه کلاس های درسی مدرسه مورد نظر به مدت ۱۰ روز به صورت غیر حضوری تشکیل خواهد شد.

حضور نیروهای اجرایی در هر مدرسه با تشخیص مدیر آن مرکز آموزشی و در راستای فراهم نمودن شرایط مناسب پاسخگویی به اولیای دانش آموزان و رصد فعالیت‌های غیر حضوری آموزشی و پرورشی صورت می‌پذیرد.

بدیهی است این تصمیمات در راستای قطع زنجیره انتقال سویه ی جدید ویروس کرونا اتخاذ شده است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1598521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =