دارندگان کارتخوان بخوانند/ آخرین وضعیت کارتخوان‌های کم‌تراکنش

مدیرعامل شرکت شاپرک با تاکید بر اینکه مقررات یا آیین‌نامه‌ای برای کارت‌خوان‌های کم تراکنش تعیین نشده تاکید کرد که فشار بر پذیرندگان برای ایجاد تراکنش اضافی غیر قانونی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید کاظم دهقان اظهار کرد: اقتصادی نبودن کارت‌خوان‌های کم تراکنش مبحثی است که همیشه مورد توجه شرکت‌های پرداخت و بانک‌ها قرار داشته اما این موضوع نباید به ایجاد تراکنش اضافه منجر شود.

وی با بیان اینکه گزارش‌های دریافت شده نشان می‌دهد که از سوی برخی شرکت‌های پرداخت، پذیرندگان ملزم به ایجاد حداقل تراکنش شده‌اند، تصریح کرد: شرکت‌های پرداخت تحت هیچ شرایطی نباید پذیرندگان را مجبور یا تشویق به ایجاد تراکنش صوری به دلیل اقتصادی نبودن تحویل امانی دستگاه کارت‌خوان کنند.

مدیرعامل شرکت شاپرک همچنین تصریح کرد: شرکت‌ها می‌توانند با توافق پذیرندگان، هزینه کارت‌خوان‌های کم تراکنش خود را متناسب با عملکرد و عمر آنها دریافت کنند.

دهقان با تاکید بر اینکه شرکت شاپرک آمادگی دریافت شکایات در این زمینه را دارد، خاطرنشان کرد: پذیرندگان و صاحبان کسب و کار جهت اعلام شکایت خود از عملکرد شرکت‌های پرداخت می‌توانند به سایت شرکت به نشانی shaparak.ir مراجعه و آن‌ را ثبت کنند.

۲۲۳۲۲۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1598906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =