روابط میان دوشنبه و تهران در سطح مطلوب قرار دارد

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه تاجیکستان روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را مطلوب عنوان کرد.

«سراج الدین مهرالدین» وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان این مطلب را امروز در نشست مطبوعاتی بیان کرد.


سراج الدین مهرالدین در این نشست مطبوعاتی که به منظور تشریح  فعالیت های دولت تاجیکستان در زمینه سیاست خارجی طی سال ۲۰۲۱ برگزار شد، نخستین سفر رسمی خارجی «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور اسلامی ایران به تاجیکستان در  شهریورماه سال جاری(۱۸-۱۷سپتامبر۲۰۲۱)را مهم خواند و گفت که در این سفر بیانیه مشترک سران دو کشور و همچنین هشت سند همکاری به امضا رسید که برای توسعه روابط دوجانبه مهم می باشند.  
وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان در خصوص چشم انداز روابط میان ایران و تاجیکستان در سال ۲۰۲۲، اظهار داشت: سفر رئیس جمهور محترم ایران به تاجیکستان به صورت عمده روی روابط و تجدید سیاست خارجی دو کشور در قبال یکدیگر تمرکز داشت که خوشبختانه شاهد توسعه همکاری های دوجانبه در زمینه های سیاسی، اقتصادی، تجاری، فنی و فرهنگی در پی این سفر می باشیم.
مهرالدین در ادامه با مطلوب عنوان کردن سطح روابط میان دو کشور، تاکید کرد: تاجیکستان همیشه خواهان گسترش مناسبات دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران بوده و کوشش می نماید تا همکاری ها بیش از از پیش قوی تر و گسترش یابد. 
وی همچنین گفت: طبق دستور روسای جمهور دو کشور وزارت خانه های امور خارجه و سایر نهادهای مربوطه در تاجیکستان و ایران پیگیر اجرای توافقاتی هستند که طی سفر رسمی رئیس جمهوری اسلامی ایران به تاجیکستان حاصل شده است.
وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان گفت: به نظر من بهبود روابط میان دو کشور به خوبی احساس می شود و مطمئنم که طی سال جاری میلادی تعدادی از اقدامات دوجانبه تحقق خواهند یافت که رسانه ها در جریان قرار خواهند گرفت.

310 310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1598976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =