رئیسی در تماس با  همتای قزاقستانی : گام بلند در راستای ارتقای سطح تعاملات اقتصادی برداریم

مهر نوشت: رئیس‌جمهور کشورمان در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور قزاقستان، گفت: امیدوارم در سی‌امین سال برقراری روابط گام بلندی در ارتقای سطح تعاملات اقتصادی برداریم.

حجت‌الاسلام رئیسی رئیس جمهور بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در گفتگوی تلفنی با «قاسم ژومارت توکایف» همتای قزاقستانی خود، امنیت، ثبات و آرامش کشور دوست و برادر جمهوری قزاقستان را برای جمهوری اسلامی ایران با اهمیت توصیف کرد و گفت: از استقرار آرامش و ثبات در منطقه حمایت می‌کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به دیدار اخیر خود با توکایف در حاشیه اجلاس شانگهای در تاجیکستان تصریح کرد: همانطور که در آن دیدار تاکید کردم، سطح فعلی مناسبات و همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو جانبه متناسب با سطح روابط سیاسی نیست و امیدوارم در سی‌امین سال برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور بتوانیم گام بلندی در راستای ارتقای سطح تعاملات اقتصادی برداریم.

رئیسی در تماس با  همتای قزاقستانی : گام بلند در راستای ارتقای سطح تعاملات اقتصادی برداریم

بیشتر بخوانید:

«قاسم ژومارت توکایف» رئیس جمهور قزاقستان نیز در این مکالمه تلفنی با تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران از استقلال کشورهای منطقه، گفت: در ۳۰ سال سپری شده از برقراری روابط دیپلماتیک، دو کشور توانسته‌اند سطح مطلوبی از روابط نزدیک و دوستانه را با یکدیگر ایجاد کنند و یقین دارم که آینده روابط دوجانبه بسیار پرثمر و درخشان خواهد بود.

رئیس جمهور قزاقستان با بیان اینکه گسترش روزافزون روابط با ایران به ویژه در عرصه همکاری‌های اقتصادی و تجاری برای وی بسیار بااهمیت است، اظهار امیدواری کرد که برگزاری نشست آتی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و نیز سفرهای دوجانبه بتواند جهشی بلند در روابط دو کشور ایجاد کند.

23219

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1599099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =