فعال سیاسی اصولگرا : برخی وزرا سابقه ریاست یک اداره را نداشتند اما در دولت رئیسی وزیر شدند

مدارا نوشت: فعال سیاسی اصولگرا می گوید: معتقدم تجربه بسیار حایز اهمیت است. در حالی که برخی وزرا سابقه ریاست یک اداره را نداشتند اما وزیر شدند. چه بسا در گذشته هم این اتفاق رخ داده‌است. نشان می‌دهیم که ما به تجربه توامان با علم نگاه منصفانه‌ای نداریم. امروز هم نماینده‌های مجلس نسبت به برخی از وزرا موضع دارند. دلیلی ندارد اگر نماینده‌ها یک روزی به این وزرا رای دادند پس الان انتقاد نکنند.

امیررضا واعظی آشتیانی، فعال سیاسی اصولگرا در مورد عملکرد اقتصادی دولت و همچنین زمزمه ها در مورد استیضاح‌های احتمالی وزرای اقتصادی و صنعتی از سوی مجلس هم‌سو با دولت نیز گفت: «عرض من این است که اگر بناست اتفاقی در حوزه اقتصاد رخ دهد باید تغییری در این اقتصاد سیاسی، اداری و بروکراسی اداری و اژدهای هفت‌سر ایجاد شود. حالا این اژدهای هفت‌سر را باید با تدبیر از بین برد. اعتقادم این است که تجربه و علم دو بازوی مهم یک مدیر است. یک مدیر باید عالم به کارش باشد و هم تجربه لازم در آن حوزه را داشته‌باشد. از سویی توانایی تصمیم‌گیری نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است. تصمیم‌گیری هم مبتنی بر دانش است و فرآیندی هنرمندانه است که باید یک مدیر آن را طی کرده و منجر به تصمیم‌سازی شجاعانه شود. متاسفانه ما از گذشت تا کنون همیشه تلاش کردیم اقتصاد را موضوعی حل کنیم. یعنی ریشه‌ای حل نکرده‌ایم. مثلا از بیکاری می‌گویند و بعد تصمیم می‌گیرند برای حل بیکاری وام بیشتری بدهند یا آنقدر پول در صنعت تزریق می‌کنند تا تولید بیشتر شود.»

فعال سیاسی اصولگرا : برخی وزرا سابقه ریاست یک اداره را نداشتند اما در دولت رئیسی وزیر شدند

بیشتر بخوانید:

او ادامه داد: «تنها پول مهم نیست و مولفه‌های دیگر نیز دخیل است. همچنین معتقدم تجربه حایز اهمیت است. در حالی که برخی وزرا سابقه ریاست یک اداره را نداشتند اما وزیر شدند. چه بسا در گذشته هم این اتفاق رخ داده‌ است. نشان می‌دهیم که ما به تجربه توامان با علم نگاه منصفانه‌ای نداریم. امروز هم نماینده‌های مجلس نسبت به برخی از وزرا موضع دارند. دلیلی ندارد اگر نماینده‌ها یک روزی به این وزرا رای دادند پس الان انتقاد نکنند. حق نمایندگان است که از وزرا انتقاد کنند.»

واعظ آشتیانی تاکید کرد: «اما شاه کلید همه این بحث‌ها این است که اگر نماینده‌های مجلس می‌خواهند وزیر استیضاح کند، قبل از آن باید خودشان را بازخواشت کنند که چرا به این افراد رای دادند. آیا رزومه این افراد روی میز شما نبود؟ آیا تجربه لازم را داشتند؟ آیا شاخصه‌هایی که باید یک فرد برای تصدی وزارت داشته‌باشد، مورد ارزیابی و تحلیل قرار دادید؟ اگر این کار را کردید پس الان چرا می‌خواهید استیضاح کنید؟ اگر اشتباه کردید، اصلاح کنید. چقدر خوب است که مجلس نه در این دوره بلکه در همه ادوار به گونه‌ای تصمیم بگیرد و رای اعتماد دهند که به رای‌شان افتخار کنند. همچنین به این باور برسند که حق مردم را به جا آوردند.»

او در پایان گفت: «فارغ از این بحث، مقوله اقتصاد و رونق اقتصادی و رونق تولید نیازمند تفکر و منطق عالمانه و در عین حال منصفانه است تا به سمتی برویم که با تولید شرایط تورمی را تغییر دهند. امروز ما هم تورم داریم و هم رکود. امیدوارم دولت رییسی با دیپلماسی بتواند بخشی از این معضلات را حل کند و همچنین تولید را رونق دهد تا در راستای اثرگذاری اقتصادی گام بردارد.»

23219

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1599117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • یک جانباز IR ۲۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۳
  14 3
  شجاعتت ستودنی ست حیف که استقلالی هستی
 • کیم جون اون IR ۲۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۳
  40 3
  مملکت ازسرتاپا به همین منوال اداره میشود.علی بن ابی طالب فرمود:اذا سادالسفل خاب الامل:وقتی فرومایگان قدرت یابند امیدها قطع گردد.
 • IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴
  12 15
  باتجربه ها مملکت را به این روز انداختند ......................
 • ح IR ۰۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴
  12 25
  خیلی از این جوانان که سابقه نداشتند فکر و هنر و جزیره و عملکردشان از خیلی از وزرا ووو و شما منتقدان بیشتر است فقط میدان عمل می خواهند تا خود را نشان به دهند جبهه های جنگ را بسیاری از این جوانان رهبری کردند
 • علی انصاری مقدم IR ۰۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴
  14 13
  ایادرکشورهای دیگرهم اینقدر سیاستمدار،واقتصاد دان بیکار پرتوقع داریم که مدام انتقاد کنند وایده خودرا هم همواره برتر بدانند
 • سید US ۰۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴
  9 13
  بهتر از اون وزرائی که تجربه بالا داره.. فقط داره اختلاس می کنه و یا خراب می کنه و یا .....!!!!
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴
  27 3
  باید برای مردم وضع فعلی رو تعقیر بدهید زور بروز گرونی بیداد می‌کند هیچ کسی گوشش به‌کار نیست معیشت مردم مشکل دار دولت قبلی هم هم همین روند رو داشت دودش تو چشم مردم ولی حرف باید ولی عملی صورت نگیرد آنه انگار اتفاقی افتاده