تدوین طرح دوفوریتی تشدید مجازات اراذل و اوباش در مجلس

تسنیم نوشت: عضو کمیسیون قضایی مجلس از تدوین طرح تشدید مجازات اراذل و اوباش در مجلس خبر داد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح ۲فوریتی تشدید مجازات افراد شرور و کسانی که با قداره و اسلحه‌های سرد این‌چنینی علیه امنیت عمومی اقدام به حمل و استفاده از آن می‌کنند خبر داد.

وی افزود: طرح ۲فوریتی مذکور در سامانه مربوطه بارگذاری شده و در مرحله جمع‌آوری امضاست که پس از آن اعلام وصول می‌شود و در دستورکار کمیسیون و جلسه علنی قرار خواهد گرفت.

لایحه اصلاح قانون پلیسی از ابتدای سال ۱۴۰۰ در نوبت رسیدگی مجلس

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون قضایی مجلس در توضیح بیشتر این طرح اظهار کرد: بر اساس این طرح اختیارات نیروهای محافظ امنیت در خصوص کسانی که با سلاح سرد یا گرم علیه نیروهای انتظامی یا نظامی و امنیتی و همچنین مردم اقدام کنند، افزایش می‌یابد.

حاجی‌دلیگانی بیان کرد: احتمالاً نمایندگان با فوریت این طرح موافقت خواهند کرد که پس از آن در کمیسیون امنیت ملی و یا قضایی و حقوقی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس تأکید کرد: امیدوارم با تصویب طرح‌های این‌چنینی و اجرای درست آن دیگر شاهد مواردی از جمله اتفاقی که اخیراً برای نیروی فرماندهی انتظامی افتاد، نباشیم.

اخیراً مأموران انتظامی پاسگاه بیدزرد شهرستان شیراز حین اجرای مأموریت، با اراذل و اوباش، درگیر شدند که در این درگیری سروان علی اکبر رنجبر، بر اثر ضربه سلاح سرد (قمه) از ناحیه گردن به‌شدت مجروح شد و بر اثر خونریزی شدید به خیل شهدا پیوست.

۲۱۲۳۱

کد خبر 1600308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =