۸۴ نفر
۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۵
آمریکا: مذاکره نمی‌کنیم

فارس نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه در سخنانی گفت که واشنگتن درباره اصول امنیت خود از جمله عضویت کشورها در ناتو مذاکره نخواهد کرد.

 «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه در سخنانی گفت که این کشور از نزدیک تحرکات روسیه برای حمله به اوکراین را زیر نظر دارد.

وی در ادامه مدعی شد: «روسیه می‌تواند طی روزها یا هفته‌های آینده به اقدام نظامی علیه اوکراین پرداخته یا آنکه راه حل دیپلماتیک را انتخاب کند».

مشاور امنیت ملی آمریکا اضافه کرد: «اقدام روسیه علیه اوکراین می‌تواند به صورت‌های مختلفی صورت بگیرد که از جمله می‌تواند الحاق بخشی از این کشور یا حمله سایبری یا حمله گسترده به این کشور باشد».

سالیوان افزود: «اعتقاد ادریم که روسیه توانایی‌های لازم برای حمله نظامی گسترده علیه اوکراین را فراهم کرده است».

وی گفت: «تلاش‌های خود برای واکنش به تشدید تنش از سوریه روسیه را از طریق متحد کردن همپیمانان و حمایت از اوکراین افزایش می‌دهیم».

مشاور امنیت ملی آمریکا هشدار داد: «هرگونه حمله روسیه به اوکراین باعث توقف خط لوله گاز روسیه خواهد شد».

وی اضافه کرد: «هرگونه تحریمی که علیه روسیه اعمال خواهد شد بر چین نیز تاثیر گذار خواهد بود».

سالیوان ادعا کرد: «آمریکا هیچ نیرویی به شرق اروپا با هدف آغاز جنگ با روسیه اعزام نمی‌کند».

مشاور امنیت ملی آمریکا افزود: «رئیس جمهور بایدن، به روسیه مسیر دیپلماتیک را پیشنهاد داده و ما آماده هرگونه احتمالی هستیم».

وی ادامه داد: «بر اصول امنیت خود از جمله عضویت کشورها در ناتو مذاکره نخواهیم کرد».

سالیوان در ادامه ادعاهای خود گفت: «اعتقاد زیادی داریم که پوتین دستور حمله به اوکراین را صادر خواهد کرد».

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: «همپیمانی ما با شرکایمان قدرتمند بوده و ما همچنان بر روی موضع خود درباره پیامدهای وخیم هرگونه حمله روسیه به اوکراین قرار داریم».

وی ادامه داد: «رئیس جمهور بایدن تیمی را تعیین کرده تا در خصوص منابع تامین گاز مایع به اروپا به تحقیق بپردازند».

311311

کد خبر 1600380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ....... IR ۱۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  12 8
  خوب نکنید شما هیچ وقت مذاکره نکردید دیگه هم نکنید ولی ای کاش خدا ریشتون رو نابود می کرد نمی دونم چرا این کار را خدا نمی کنه نمی دونم ولی تو کار خدا دخالت نمی کنم حکمتی توش هست #مال و لذت دنیا ارزش نداره خدا رو در یاب #
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۶
  7 9
  چون حقیر ودست نشانده اسرایل ویا بهترعروسک اسرایل و عربستان هستید مذاکره نمی کنید
 • اشنا IR ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۵
  7 2
  جناب ابرقدرت توکه درباره اصول امنیتت مذاکره نمی کنی چراازدیگران منجمله ایران می خواهی برای امنیتشان مذاکره کنندای باصطلاح مهددموکراسی به این شیوه تناقض گویی که حتی کودکان انرا می فهمندتاکی وکجا می خواهی ادامه دهی
 • عرش IR ۲۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۶
  1 1
  لازم نیست آن چه که غرب تولید می‌کند مورد تایید دیگر کشورها قرار بگیرد چرا که غرب نیازهای کاذب و وسوسه انگیز تولید می‌کند که اسراف و تبذیر است.. و کشورهای دیگر سلایق خود را دارند. محصولات غرب در خود همان کشور باید مصرف داشته باشد، کشورها خودشان آن چه که نیازهای واقعی شان است تولید کنند و توجه به سودجویان و غرب گرایان نداشته باشند.