باشگاه استقلال و پرسپولیس چقدر می‌ارزد؟

فارس به نقل از مدیرعامل فرابورس ایران نوشت: برای درج نمادهای استقلال و پرسپولیس در بازار پایه فرابورس باید نامه تأییدیه سازمان بورس در مورد 2 باشگاه دریافت شود که تاکنون فقط نامه استقلال آمده است.

میثم فدائی در مورد خبری مبنی بر درج نماد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس، گفت: فعلا صورت‌های مالی حسابرسی شده دو باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس موسوم به سرخابی‌ها به فرابورس آمده است، اما این دو شرکت در مرحله تأییدیه صورت‌های مالی از سوی سازمان بورس قرار دارند. باید فرایند اداری این دو شرکت طی شود.

مدیرعامل فرابورس گفت: نامه تأییدیه سازمان بورس مبنی بر تأیید ارزش و اطلاعات گزارش‌های مالی باید از سازمان بورس برسد که روز شنبه 18 بهمن ماه نامه تأییدیه باشگاه استقلال رسید، اما هنوز نامه تأیید باشگاه پرسپولیس ارسال نشده است.

وی در مورد اینکه چه سازمانی باید نامه تأییدیه را بدهد، گفت: خود سازمان خصوصی‌سازی در کمیته ارزشگذاری باید نامه تأییدیه را به سازمان بورس ارسال کند.

فدائی در مورد اینکه آیا نماد دو باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس در بازار پایه درج می‌شود، گفت: در مرحله اول نماد سرخابی‌ها در بازار پایه فرابورس درج می‌شود، اما برای ارتقا به بازارهای اصلی باید شرایط مورد نظر فرابورس را فراهم کنند و بعد به بازارهای بالاتر ارتقا پیدا کنند.

مدیرعامل فرابورس تأکید کرد: هنوز مشخص نیست که چه زمانی نماد دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در فرابورس درج می‌شود. باید مراحل اداری و نامه تأییدیه از سوی سازمان بورس از سوی دو باشگاه دریافت شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، بحث واگذاری دو باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس از دولت اصلاحات در اوایل دهه 80 مطرح و با وجود اینکه بارها مسئولان قول داده‌اند، اما در عمل این اتفاق نیفتاده و مهمترین مانع آن، صورت‌های مالی و اطلاعات مالی این دو باشگاه بوده است.

معاون امور تعاون وزیر تعاون هم دیروز ارزش دارایی و برند دوباشگاه سرخابی‌ها را 1300 میلیارد تومان اعلام کرد.

223223

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1600948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۹
    0 0
    از دشمنان قسم خورده پرسپولیس که در بدنه دولت حضور دارند تقاضا میشود لا اقل کمی انصاف به خرج بدید و این باشگاهی را که در طی 6 ماه به این حال و روز اسفناک عمدا انداختید تا تیم سوگلی تان بدون رقیب بماند و طبق دستور العمل تان به سمت قهرمانی برود را یکبار برای همیشه خلاصش کنید تا سرانجام یک صاحب دلسوز به خودش ببیند که بتواند به داد و فریادش برسد