دبیرکل حزب‌الله:  آمریکا از جنگ با ایران می‌ترسد

تسنیم نوشت: دبیرکل حزب‌الله با اشاره به اینکه ایران کشوری قوی و دارای حاکمیت است و امریکا از جنگ با آن می هراسد، ایران را الگوی استقلال و آزادی در سراسر جهان دانست.

«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در این گفتگوی اختصاصی و مشروح با شبکه العالم در خصوص انقلاب اسلامی، نقش امام و رهبری در پیروزی و استمرار انقلاب ایران، محور مقاومت، نقش حزب‌الله لبنان و دیگر اعضای این محور، ایستاگی محور مقاومت و پیروزی‌های مکرر و مستمر این محور در مقابل آمریکا و اسرائیل و بالاخره آینده حرکتی که به رهبری امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۷ آغاز شد و در منطقه خاورمیانه رشد کرد و جهان را از خود متأثر کرد، سخن خواهد گفت.

مهمترین نکات مطرح شده در این گفتگو به شرح ذیل است؛

 ورود امام خمینی (ره) از تبعید به تهران از زیباترین مصداق های ایام الله دهه فجر است.

 امروز جمهوری اسلامی ایران الگوی استقلال و آزادی در جهان اسلام و سراسر جهان است.

بسیاری در منطقه از آزادی و حاکمیت سخن می گویند در حالی که وابسته سفارتخانه های بیگانه هستند.

 جمهوری اسلامی ایران قدرت منطقه ای بزرگی است و نمی توان آن را نادیده گرفت و یا به آسانی با آن جنگید.

ایران در زمان شاه از سوی آمریکا اداره می شد و در آنجا ۶۰ هزار مشاور آمریکایی حضور داشت.

 انقلاب اسلامی، "اسرائیل" و امریکا را از ایران خارج کرد.

 اسلام اصیل اسلامی است که به روی ظلم و جنایت می ایستد و این همان چیزی است که امریکا نمی پذیرد.

 آمریکا با نظام اسلامی ایران دشمنی می کند زیرا این نظام، نظامی مستقل و دارای حاکمیت است که ظلم را نمی پذیرد.

به خیلی از کشورهای دیگر، اسلامی می‌گویند و مردمشان مسلمان هستند اما این وجه تسمیه از روی تسامح است

سخن آمریکا از جنگ علیه ایران فقط برای ارعاب و اعمال فشار علیه ایران است.

 ایران کشوری قوی و دارای حاکمیت است و امریکا از جنگ با آن می هراسد.

 امریکا توانایی متوقف کردن برنامه هسته ای مسالمت آمیز ایران را ندارد.

 اگر اسرائیل به ایران حمله نظامی کند جواب ایران بسیار شدید و خشن خواهد بود و اسرائیلی ها از پاسخ ایران می ترسند.

 امارات در اولین حمله موشکی از سوی انصارالله یمن، به حمایت آمریکا و "اسرائیل" پناه برد.

مشروح گفتگوی سیدحسن نصرالله با العالم به شرح ذیل است؛

* پیروزی انقلاب از بارزترین و مهم ترین مصداق های یوم الله بزرگ بود

العالم : در آغاز از مناسبت این دیدار شروع می کنم ... سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، جناب سید حسن نصرالله، شما با چه حس و حال و روحیه ای چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیرید؟

سید حسن نصرالله: بسم الله الرحمن الرحیم .. با عرض سلام و خوشامد.. طبیعتاً ، انسان در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، مملو از احساساتی همراه با شادی و سعادت و شور شعف بسیار است.

من به خاطر دارم که در سال ۱۹۷۹ [۱۳۵۷ هجری شمسی]، کل جهان ، دوست و دشمن ، نهضت امام خمینی قدس سره شریف را در پاریس دنبال می کردند، و به نظر من زمانی که ایشان در داخل هواپیما در حال انتقال از فرانسه به تهران بودند، قلب های ده ها میلیون نفر با امام همراه بود، قلب های آنان با امام میان زمین و آسمان همراه بود، که آیا امام به فرودگاه تهران خواهند رسید؟ آیا هواپیما سالم به مقصد خواهد رسید؟ پس از آن چه اتفاقی خواهد افتاد؟

سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، همواره این احساسات و خاطره و برداشت ها را زنده می کند بنابراین، خوشحالی که بعد از ورود امام به فرودگاه تهران حاصل شد و استقبال میلیونی و عظیم و بی نظیر از ایشان صورت گرفت که در طول تاریخ بی همتا بوده است و سخنرانی ایشان در بهشت زهرا و آرامگاه شهدا و رویدادهایی که تا زمان اعلام پیروزی انقلاب صورت گرفت، در واقع از بارزترین و مهم ترین مصداق های یوم الله بزرگ بود.

وقتی که از ایام الله سخن می گوییم ... این روز ، از باشکوه ترین روزهای خداست ... وقتی که انسان ، آن روز را به خاطر می آورد، همواره احساس شادی، شعف و امید به آینده دارد. این احساسات ماست، همانطور که احساسات همه دوستداران انقلاب است.

 جناب آقای نصرالله، خصوصیات رهبری در ایران از زمان امام خمینی (ره) تا زمان حضرت آیت‌الله خامنه ای ، بارز و مشخص بوده است، خصوصیات بسیاری است که انقلاب تا کنون آن‌ها را به عنوان یک وظیفه مستمر متجلی کرده است؛ به نظر شما، بارزترین خصوصیات رهبری در ایران که به این مهم دست یافتند، چیست؟

 چه زمانی که درباره امام خمینی (قدس سره) صحبت می کنیم و چه زمانی که درباره حضرت آیت الله خامنه ای (دام ظله) سخن می گوییم، ویژگی های بارزی وجود دارد، یعنی ما اولا با شخصی فقیه با درجه ای والا از فقه و اجتهاد و علم و تخصص در علوم اسلامی و در شریعت اسلامی روبرو هستیم، قبل از اینکه درباره فقیه بودن او سخن بگوییم، با انسانی مومن روبرو هستیم، انسانی با ایمان و پرهیزگار و باتقوای که تقوای خدا را دارد و جز خداوند سبحان و متعان از کسی بیم و هراس ندارد ... ایشان به مرحله فقه و عالم بودن و اندیشمند بودن و انسان حکیم بودن و انسان شجاع بودن رسیدند ، بدین معنا که تدبیر و شجاعت، مهمترین ویژگی است که رهبر انقلاب در این سطح باید از آن برخوردار باشد.

دارا بودن دیدگاه یا تفکر استراتژیک، پیشینه تاریخی، افق گسترده و فراگیر هم از دیگر خصوصیاتی است که یک رهبر باید دارا باشد؛ نگاه ایشان فقط به شهر یا به کشور خود نیست، بلکه نگاهش همواره به کل جهان است، یعنی با پیشینه عقیدتی و ایمانی و شناخت خود، دارای قدرت بسیار در تحمل سختی‌ها و آماده فداکاری است و دارای تجربه بسیار است، ما از رهبرانی سخن می گوییم که دارای تجربه بسیار و فشرده هستند که صرفا حاصل تجربه و یا تحصیل علم و دانش نیست. هیچ تردیدی نیست که شخصیت امام و شخصیت رهبری، از مهم ترین عوامل اساسی تاثیرگذار در پیروزی انقلاب و تشکیل نظام جمهوری اسلامی و نیز پایداری این نظام و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران تا به امروز هستند.

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1601201

برچسب‌ها