واکنش دروازه‌بان استقلال به صحنه جنجالی

ورزش سه نوشت: رضایی سنگربان استقلال پس از درخشش فوق العاده برابر پیکان اعتقاد دارد که توپ حقدوست بیرون از محوطه جریمه به دست او برخورد نکرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بدون شک علیرضا رضایی مرد شماره یک دیدار استقلال و پیکان بود. دروازه بان جوانی که با وجود حضور رشید مظاهری و سیدحسین حسینی، تابستان امسال از پیکان به استقلال آمد و خیلی ها علت حضور او در جمع شاگردان مجیدی را نمی دانستند و حتی شایعاتی مبنی بر انتقال قرضی او به تیم هایی مانند فولاد به گوش می رسید.

 با وجود تمامی این مسائل، فرهاد مجیدی شخصی بود که جانانه پشت سنگربان جوان تیمش درآمد و اعلام کرد که رضایی را به هیچ تیمی قرض نمی دهد چرا که به اعتقاد او، این دروازه بان می تواند تا چند سال به گلر شماره یک تیم ملی تبدیل شود. این صحبت ها در روزهایی که رضایی حتی در سه هفته نخست جایی در لیست تیم نداشت، عجیب به نظر می رسید.

اما گذشت زمان به خوبی نشان داد که دلیل اصرار مجیدی به خرید رضایی و تلاش برای حفظ او بی دلیل نبوده است. عملکردهای بسیار خوب برابر نساجی و صنعت نفت نشان داد که رضایی گلر توانمندی است و این دروازه بان حتی جای رشید مظاهری را در لیست تیم گرفت.

او امروز در دیدار با تیم سابقش پیکان به میدان رفت و عملکرد بسیار خوب و بی نظیری را از خودش به نمایش گذاشت. علیرضا رضایی در برابر مهاجمان پیکان ایستادگی بی نظیری داشت و چند موقعیت ۱۰۰ درصد گلزنی را از سامان فلاح، مجتبی حقدوست، محمدعلی فرامرزی، امیرحسین غلامی و... را مهار کرد تا به عنوان مرد شماره یک نبرد دو تیم انتخاب شود.

علاوه بر این درخشش، یک صحنه مشکوک نیز در دقیقه ۵۷ رخ داد که پیکانی ها اعتقاد داشتند توپ بیرون از محوطه جریمه به دست رضایی برخورد کرده است. مسئله ای که او در گفتگو با خبرنگار ورزش سه رد کرد. گفتگوی رضایی پس از درخشش برابر تیم سابقش را مرور می کنیم:

* بازی با تیم سابق همیشه سخت است
رضایی درخصوص احساسش از بازی برابر تیم سابقش گفت: همیشه بازی کردن مقابل تیم های سابق سخت است. بخصوص برای من که از آکادمی پیکان به فوتبال کشور معرفی شده ام. سالهای خوبی را آنجا گذراندم و از رده های پایه در پیکان فعالیت داشتم و همیشه هم پیکان تیم قابل احترامی بوده که مقابل تیم های بزرگی مانند استقلال خوب بازی کرده و امروز نیز این اتفاق رخ داد. 

* به دلیل کرونایی‌های زیاد، بازی سختی بود
بازی خیلی سنگین و سختی بود مخصوصا بعد از زمانی که اکثر بازیکنان تیم از جمله خود من به کرونا مبتلا شدیم و ۱۴، ۱۵ روز هیچ تمرینی نداشتیم. از خدا شاکرم که توانستیم به مرحله بعد صعود کنیم، ان شالله تا بازی بعدی بتوانیم خوب ریکاوری کنیم و بازی های بعدی را برنده شویم.

*  هرکاری انجام دادم، وظیفه‌ام بود
او در مورد درخشش فوق‌العاده برابر پیکان گفت: اول از همه لطف خدا شامل حال من شده و من باید بابت این اتفاقات همیشه شاکر باشم. من چند هفته ای بود که بازی نکرده بودم. کمی از شرایط بازی دور بودم ولی خدا را شکر توانستم جواب اعتماد کادرفنی به خودم را بدهم. طبیعتا وقتی گلری وارد دروازه می شود، انتظار دارند حملات حریف را کنترل کند. اگر من نیز کاری انجام دادم، وظیفه ام بوده است. خدا را شکر که توانسته ام وظایفم را تا حد بالایی به نحو احسن انجام بدهم و شرمنده کادرفنی نشدم که به بنده محبت دارند.

* صحبت‌های مجیدی، من را تحت تأثیر قرار داد
رضایی درباره تمجیدهای ابتدای فصل مجیدی و اینکه او روزی گلر تیم ملی می شود، گفت: طبیعتا وقتی شما سرمربی بزرگی مانند فرهاد مجیدی دارید که سابقه بازی دارند و پست ایشان نیز تهاجمی بوده، وقتی در مورد شما این صحبت ها را می کنند، یعنی شما وظیفه خیلی بزرگی نسبت به ایشان دارید. زمانیکه آقای مجیدی این صحبت را کردند، واقعا تحت تأثیر قرار گرفتم و بار خیلی سنگینی را روی دوشم حس کردم. از خداوند خواستم به من کمک کند تا خدمت ایشان سربلند شوم. چون آقای مجیدی حرف بی ربط نمی زنند. من نیز از آن روز سعی کردم تا تلاشم را بیشتر کنم.

بیشتر بخوانید:

* کار کردن با ۳ گلر مدعی، سخت است
باید از آقای غلامپور تشکر کنم. کار کردن با ۳ گلری که همگی سال قبل در لیگ برتر بازی کرده اند و با هم رقابت دارند، سخت است. هندل کردن این شرایط خیلی سخت است. از تمام بچه ها و کادرفنی بخصوص آقای غلامپور که مربی مستقیم ماست تشکر کنم. هر روز و هر روز و هر روز با لطفشان من را شرمنده خودشان می کنند. امیدوارم که بتوانم شاگرد خوبی برایشان باشم.

* توپ به شانه‌ام برخورد کرد، نه دستم
سنگربان استقلال درخصوص صحنه جنجالی دیدار با پیکان و اینکه کادرفنی حریف اعتقاد داشته است شوت حقدوست بیرون از محوطه جریمه به دست او برخورد کرده، گفت: من هنوز فیلم بازی را ندیده ام و نمی توانم خیلی مطمئن صحبت کنم ولی خودم حس می کنم روی خط محوطه جریمه بودم و اینکه بعید می دانم که توپ هم مستقیم به دستم خورده باشد و اگر هم برخورد کرده باشد، به سرشانه ام اصابت کرده است. چون که توپ حقدوست خیلی زاویه نداشت. واقعیت این است در شرایط بازی نمی شود مطمئن حرفی زد ولی من حس می کنم روی خط محوطه جریمه بودم و اگر هم توپ به من برخورد کرده باشد، داخل محوطه جریمه بوده است. به هر شکل بازی تمام شده و ما بازی را برده ایم. بعد از هر پیروزی یا شکستی این صحبت ها مطرح می شود. من نظر را به کارشناسان داوری واگذار می کنم چون خودم بازی را ندیده ام و نمی توانم با قطعیت صحبت کنم.

* حضور ثابت در جام حذفی؟ اینگونه نیست
رضایی درباره اینکه به نظر می رسد مجیدی او را به عنوان گلر استقلال در دیدارهای حذفی انتخاب کرده است، گفت: اینگونه که می گویید، نیست. ما باید خیلی بیشتر زحمت بکشیم و تمرین کنیم تا هر کسی آماده باشد، بازی کند. من امروز کاری نکردم و همه زحمت کشیدند تا تیم برنده شد.

* آینده را خوب می بینم ولی کافی نیست
اینکه استقلال در ۲ سال گذشته در فینال جام حذفی شکست خورده، به خاطر شرایط فوتبال است و گاهی اوقات اتفاقات مطابق میل شما رخ نمی دهند. امیدوارم امسال شانس و اقبال با ما باشد تا شرمنده هواداران نشویم. با تیم یکدل و یکدستی که داریم و زحماتی که بازیکنان و کادرفنی می کشند، آینده را خوب می بینیم ولی به نظرم کافی نیست. ما بازیکنان باید بیشتر بجنگیم و تلاش کنیم تا بتوانیم مقابل هوادارانمان سربلند شویم. 

* اگر حسینی هم بود، اینطور بازی می کرد
اصلا هم فرقی نمی کند من داخل دروازه باشیم یا آقا سید یا سینا سعیدی فر. آرزوی من کلین شیت و بردن تیم استقلال است. اگر امروز هم سیدحسین حسینی بازی می کرد و این بازی را انجام می داد، به اندازه الآن خوشحال می بودم و چون تیمم استقلال راهی مرحله بعد شده است و اینکه افتخار می کنم کنارشان هستم. امیدوارم امسال با همدیگر بتوانیم سال خوبی داشته باشیم و جام های خوبی را بالای سر ببریم.

* هواداران هر چند سال بخواهند، می مانم
رضایی در پایان درخصوص اینکه هواداران استقلال خواستار تمدید قرارداد او شده اند و در صورت رسیدن این پیشنهاد، او چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد، گفت: طبیعتا هر فوتبالیستی آرزو دارد سالهای سال در استقلال بازی کند و من نیز از این قاعده مستثنی نیستم و دوست دارم سالیان سال در استقلال باشم. قطعا اگر شرایط نرمالی باشد، با آغوش باز آن را می پذیرم و اینکه فعلا مدت زمان قرارداد من طولانی است و بعید می دانم باشگاه به این زودی ها قصد تمدید داشته باشد ولی اگر هم صحبتی شود، روی چشمم می گذارم و امیدوارم تا زمانی که بتوانم برای استقلال مفید باشم و هواداران من را بخواهند، در این تیم بمانم. چون سرمایه اصلی و دارایی استقلال هوادارانش هستند و اگر هواداری نباشد، ما هم نیستیم. اگر هواداران بخواهند، من هر چند سال که شد در این تیم می مانم.

۲۵۷ ۲۵۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1601204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۰
    0 1
    من پرسپولیسی تیر هستم اما از یحیی گله دارم مجیدی گلر سوم تیمشو محک میزنه و تو حذفی ازش استفاده میکنه اما یحیی حتی تو بازی ویستاتوربین هم از یوسفی استفاده نکرد