عروس جوان: چون شوهرم پول عمل بینی ام را نمی دهد طلاق می خواهم/ داماد: طلاقت می دهم،بخاطر مهریه زندان هم می روم اما زیر بار حرف زور نمی روم

روزنامه ایران در گزارشی از دادگاه خانواده نوشت:قاضی در حال مطالعه پرونده بود، نیم نگاهی به زوج جوان انداخت و از آنها خواست بنشینند.

آنها با فاصله دو صندلی از هم نشستند. پس از چند دقیقه قاضی رو به دختر کرد و گفت: خوب دخترم درباره علت دادخواست طلاق توضیح بده بدانم چرا می‌خواهی جدا شوی؟
غزاله عینک طبی خود را از چشم برداشت و نگاهی به شوهرش انداخت و گفت: آرمین به من و زندگی مشترکمان اهمیت نمی‌دهد از همه بدتر اینکه مدام از من ایراد می‌گیرد. دراین مدتی که ازدواج کرده ایم خیلی اخلاق و رفتارش تغییر کرده است.

در حالی که دختر صحبت می‌کرد شوهرش حرف او را قطع کرد و گفت: آقای قاضی اجازه بدهید من توضیح بدهم. ما در یک آموزشگاه زبان با هم آشنا شدیم پس از دو ماه دوستی احساس کردم خیلی به او علاقه دارم دختر جذاب، زیبا، مؤدب و خوش پوشی بود حرف‌هایش به من انگیزه می‌داد وقتی تصمیم به ازدواج گرفتم یک روز در کلاس و مقابل همه همکلاسی‌ها از او خواستگاری کردم. غزاله هم که خیلی خوشحال شده بود همانجا پاسخ مثبت داد.

خلاصه دو روز بعد با خانواده رفتیم خواستگاری و چند روز بعد هم رفتیم محضر و عقد کردیم. البته به خاطر بیماری کرونا جشن عروسی نگرفتیم و خیلی ساده زندگی مشترک‌مان را شروع کردیم در این چندماه همه چی خوب بود تا این که آهنگ ناسازگاری را غزاله کوک کرد و شروع به بهانه گرفتن کرد!

غزاله پس از شنیدن این حرف‌ها از آرمین با صدای بلند گفت: اعتراض دارم جناب قاضی من ناسازگاری نکردم در دوران عقد و نامزدی به او گفته بودم دلم می‌خواهد بینی‌ام را عمل کنم خودش هم پذیرفت اما الان قولش را فراموش کرده و میگه اجازه نمی‌دهم عمل زیبایی انجام دهی.

آرمین بلافاصله گفت آقای قاضی من دانشجو هستم و پاره‌وقت در یک مؤسسه زبان درس می‌دهم درآمدم اجازه نمی‌دهد هزینه عمل جراحی زیبایی همسرم را که اصلاً هم ضروری نیست بپردازم.
غزاله زیر لب گفت: پول نداشتی چرا ازدواج کردی وقتی نمی‌توانی هزینه‌های زندگی را تأمین کنی چرا مسئولیت پذیرفتی؟

آرمین گفت: جناب قاضی مشکل اصلی من با این خانم موضوع دیگری است او بسیار دهن بین است هر کسی هر چه بگوید گوش می‌کند الان هم دوستانش بهش گفتن بینی ات را عمل کن او هم اصرار بر این کار دارد. حرف دیگران برایش خیلی مهم‌تر از حرف همسرش است.

غزاله با عصبانیت و لحن تندی گفت: ما تازه ازدواج کرده‌ایم اما همسرم حاضر نیست برای خوشحالی من کاری انجام دهد الان که این رفتار را دارد وای به حال چند سال دیگر حرف آخر من این است یا پول بدهد من بینی‌ام را عمل کنم یا طلاق می‌گیرم. اصلاً چرا از پدرش پول نمی‌گیرد او وضع مالی خوبی دارد.

 آرمین از روی ناراحتی خنده تلخی کرد و گفت: می‌بینید آقای قاضی چطور مرا قضاوت می‌کند؟ توجه نکردن به یک خواسته غیرمنطقی و غیرضروری آن هم به خاطر مشکلات اقتصادی را مبنای بی‌توجهی من به خودش و زندگی مشترک می‌داند و با همین معیار کودکانه می‌خواهد زندگی عاشقانه‌ای را که تازه شروع کرده‌ایم نابود کند.آقای قاضی من همسرم را دوست دارم اما از پدرم پول نمی‌گیرم پدرم خیلی لطف کرده و برایمان خانه خریده است تا ما راحت زندگی کنیم و دغدغه اجاره خانه نداشته باشیم حالا بروم به او بگویم پول بده همسرم بینی عمل کند؟ هرگز این کار را نمی‌کنم. پدرم غیر از من دو فرزند دیگر هم دارد او مسئول تأمین خواسته‌های همسر من نیست اگر غزاله به این رفتارش ادامه دهد او را طلاق می‌دهم. حتی ممکن است به خاطر مهریه به زندان هم بیفتم اما مهم نیست زیر بار حرف زور نمی‌روم.

قاضی با نگاهی به غزاله و آرمین سری تکان داد و گفت: شما هدف اصلی زندگی را گم کرده اید و درگیر لجبازی‌های کودکانه شده اید فعلاً پیش مشاور بروید شاید مشکلتان حل شد اما اگر با هم توافق نکردید حکم طلاق را صادر می‌کنم.

 23302
کد خبر 1601566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فرزاد ملقب به فری IR ۰۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  دمشگرم داماد، دخترای لوس ،فکر کردن خونه شوهر خونه بابا جونشونه که هر کاری میخوان بکنن، بگو آخه داماد بدبخت تو رو همینجوری میمون خواسته که گرفتت،حالا الان دیگه چه مرگته که بهانه عمل بینی گرفتی، شرت کم طلاقش بده بفهمه هارتو پورت زیادی ممنوعه ،زنی گفتن مردی گفتن
  • IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
   خطاب به داماد میگم محکم باش و از هیچ چیز نترس، دادگاه و قوه قضائیه این کاسبهای ازدواج را خوب شناخته اند و خیلی وقته کسی را برای مهریه زندان نمیفرستند، طلاقش بده بره ور دل مامانش بشینه ظرف بشوره تا پیر بشه. لیاقتت را نداره
  • IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
   36 77
   بیخود کردن زنی گفتن مردی گفتن
  • فراهانی IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
   خیلیا خونه باباشون ندارن میان خونه شوهراینکارارومیکنن بعدم جدامیشن میرن بایکی دیگه
 • IR ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  به ارمین باید گفت که مگه بچه دبیرستانی بودی که بعد از دو ماه رابطه تصمیم به ازدواج گرفتی حداقل باید یک سال صبر میکردی باید به غزاله گفت که مهم شوهرت هست که با دماغت مشکل نداره ایا عمل دماغ این قدر مهم هست که میخوای زندگی مشترکت را خراب کنی
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  94 14
  فقط عکس العمل قاضی: سری تکان داد و گفت: اگر با هم توافق نکردید حکم طلاق را صادر می‌کنم. یعنی عاشقش شدم
  • IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
   65 13
   همینجوری عاشق هرچی میشید که دو روز دیگه دنبال عمل و طلاق میفتید. عشق مفهوم مقدسی می‌باشد هرجایی استفاده نکنید
 • خزعل IR ۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  طلاقش بده بره.این برات زن بشو نیست!
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  70 12
  این جوون ها هم دیوانه شده اند. اما خدارو شکر که به دادگاه مراجعه کرده اند و کله همدیگر را نبریده اند. قاضی باید هر دو را برای مشاوره نزد روانشناس بفرستد.
 • ارش IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  98 19
  واه چه عروس پر رویی از قدیم و ندیم پول دماغ عمل دختر به عهده خانواده دختر بوده نه داماد بد بخت . داماد همین که دماغتو تحمل میکنه کافیه .
 • ممم IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  106 8
  واااای دختره خل و چل بگو پسر مردمو ک خر کردی گرفتت عمل بینی چیه تو زمونه ای ک پول شوهرامون ب خرج خونه هم نمیرسه چقد خودخاهه ک میگه از باباش پول بگیره یکی نیس بگه تو تا خونه بابات بودی ب عمل بینیت فک میکردی این شوهر کرده خودشو بازسازی کنه و بره.از همین الان بره.والا سیب زمینی کیلو ۲۰تومن بدی ب کیا بخورن...
 • ایرانی IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  93 10
  دختر خانم محترم اون اقاپسر شمارا با همین قیافه پسندیده و احتمالا بینی ات به صورتت میخوره و هیچ عیبی هم نداره زندگی شوخی نیست و بچه بازی هم نیست به حرف دیگران توجه نکن که اونها رو حسادت زندگی ات را بهم میریزند شوهر خوبی داری و اجاره نشین هم نیستی قدر زندگی ات را بدان اگر طلاق گرفتی بعدا بسیار پشیمان میشوی چون شوهر بعدی همواره سرکوفتت می زند که تو دست دومی و برایت بعد اهمیتی قایل نمی شود لذا توکل بخدا کن و برو بچسب به زندگی ات تورو شوهرت با همین شکل و قیافه دوست دارد و بس و بدان ناشکری پدر ادم را در می اورد چون بقول معروف میایی ابرویت را درست کنی خدای نکرده چشمت را کور می کنی پس تا سالم هستید قدر زندگی جدیدت را بدان و بزن تو دهن ان بظاهر دوستان درباطن دشمنت افرین دختر خوب تو مثل دختر خودمی .
 • IR ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  70 6
  زن الان جسور شده و اصلا متوجه قیمت و تورم و حقوق 5تومنی شوهر و برجام و کلاشی پزشکان نیست. در ضمن وقتی شوهر میگه همین بیی برایم خوبه دیگه لازم نیست جراحی کند. مگر قراره برود بیرون مردم بهش متلک بگن و به به بگن؟ . اگر مرد گفت همه چیز خوبه پس نیاز به جراحی نیست
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  80 8
  وقتی شوهر همین دماغ را قبول داره مگر کرم داری که جراحی کنی؟ برای کی قصد دارد که جذاب بشود؟ برای نامحرم؟ به دلیل حرف نسنجیده قاضی حکم طلاق بدون مهریه باید بدهد. کاملا مشخصه که بهانه تراشی میکند و خواسته نامعقول و غیر منطقی دارد. خاک بر سرش
 • فراهانی IR ۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  97 5
  عجب روزگاری شده بیچاره آقایون تواین گرونی وبدبختی توقع خانوماخیلی رفته بالا
 • متفاوت IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
  53 7
  مردعاقل اینه که اگریکباره زن گفت من خوشکلترم یا انجلیا بایدفورا بگوید انجلیا دیگه چه خریه.حالا عزیز پشت صحنه این عمل بینی فقط بهانه است برای انتخاب بین تو وخانواده ات همین.تودل سپرده ای اما اوسرسپرده میخواهد