سایت 24 نوشت:

حجت الاسلام قرائتی در جلسه این هفته از سلسله مباحث درسهایی از قرآن درباره اختلاط دختر و پسر در دانشگاه ها و اثرات آن گفت: 
من گاهی خنده‌ام می‌گیرد، می‌گویم: مدرسه دختر و پسر از هم جداست. راهنمایی‌ها که هنوز شهوت ندارند، از هم جداست. دبیرستانی‌ها که شهوتشان شکوفا می‌شود، آنها هم از هم جداست، دانشجو که شهوتش گر می‌کشد، مختلط است. آنوقت خنده دار  این است که یک مشت دکتر در یک اتاق نشستند، من از این دکترها خنده‌ام می‌گیرد. اسمش را اسلامی کردن دانشگاه می‌گذارند. دختر و پسر را قاطی هم کردند، در اتاق نشستند موز می‌خورند.

می‌خواهند دانشگاه را اسلامی کنند. راست می‌گویید یا دروغ؟ آخر زشت است که آدم خودش را سرکار بگذارد. آدم مردم را سرکار بگذارد بد نیست. این آقایان خودشان، خودشان را سر کار گذاشتند. صبح دخترها بیایند و عصر پسرها بیایند. چه می‌شود؟ مگر یک جاهایی که واقعاً استادش نایاب است، اضطرار است. چه اشکالی دارد. آنوقت دخترها اگر خودشان باشند، می‌توانند چادرشان را هم بردارند، روسری‌شان را هم بردارند. لباس مشکی هم لازم نیست بپوشند. لباس سفید بپوشند راحت راحت هم باشند. همه خانم هستند دیگر. چه اشکالی دارد؟

متن کامل سخنان حجت الاسلام والمسلمین قرائتی را اینجا بخوانید.

1717

کد خبر 160228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 35
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • خنده دار تفکیک جنسی دانشگاههاست(ادامه) IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۹
  7 14
  و به نظرم فقط خود دانشجویان باید در این مورد نظر بدهند.ولی مطمئنم با تفکیک جنسیتی فقط رقابت علمی و در پی آن افت درسی رو خواهیم داشت.
 • مخالف هستم IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۹
  40 8
  پس کی و کجا نحوه ارتباط با هم رو یاد بگیرند؟ کجا بفهمن چطور باید با جنس مخالفشون درست رفتار کنند؟ .
 • NL ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۹
  12 18
  کسی رو که خواب باشه میشه بیدارش کرد اما کسی که خودش رو به خواب زده نمیشه بیدار کرد. کسانی که میگن دخترها و پسرها پون باید تعامل رو یاد بگیرن پس حتما باید مختلط باشند به این نکته توجه کنند که جای تعامل یادگرفتن فقط دانشگاهه؟ واقعا کسانی که مثل من توی دانشگاه هستند رفتار دخترها و پسرها رو تعامل می دونند؟چند درصد از این تعاملها سالمه؟ همین ازدواجهای دانشجویی چندتاش به سرانجام میرسه و منجر به جدایی نمی شه؟
 • بدون نام IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۹
  40 10
  من نظرم اینه که در تمامی رده ها بایستی مختلط باشه،اونوقت ببینید چقدر مشکلات حل میشه.
 • بدون نام IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۹
  10 24
  تمام مشکلات مملکت به خاطر همین اختلاط است.
 • ehsan IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۹
  21 8
  با اين كار روابط به خيابونا كشيده ميشه و وضع بدتر ميشه
 • بدون نام US ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۹
  17 6
  خنده دار نیست. چون به طور طبیعی در جامعه انسانها باید با هم زندگی کنند. این همکلاس نشینی در دانشگاه سبب ایجاد شناختی لازم از هم می شود (البته با رعایت برخی شرایط لازم) که برای ادامه زندگی در جامعه واقعی مورد نیاز است. اینکه افراد بعدا در جامعه با جنس مخالف روبرو خواهند شد حتمی است، لذا ایزوله کردن در دانشگاهها تنها چشم بستن بر واقعیت است.
 • بدون نام CH ۰۲:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  20 24
  ادای روشنفکری در آوردن مشکلی را حل نمی کند. اگر کسی اهل درس خواندن باشد در فضای تفکیک شده راحت تر است.
 • مالک مومنی IR ۰۳:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  11 21
  ما در کشوری اسلامی زندگی میکنیم که مردمی اسلامی نیز دارد پس نتیجه میگیریم که مردم ما باید انقدر تحمل داشته باشند که با دیدن صورت یک جنس مخالف غش نکنند وبه اصطلاح کافر وگناهکار نشوند پس نتیجه این است که اول باید از نظر روحی روانی(عقیدتی)انقدر روی مردم کار شود انقدر ایمانمان قوی باشد که دیدن جنس مخالف هیچ تاثیری روی روحیه اسلامی ما نداشته باشد
 • بدون نام IR ۰۳:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  25 4
  عدم شناختی که ÷سرها و دخترها در ایران دارند باعث شده نتوانند بدرستی با هم ارتباط برقرار کنند و همین موضوع, علت خشونت زیادی است که مردها نسبت به زنها روا می دارند و نیز تجاوزهایی اخیراً خبر آنرا می خوانیم به این دلیل است. در کشور همسایه مان, ارمنستان هیچ موردی از تجاوز گزارش نمی شود زیرا مردها ضمن داشتن شناخت از زنها که از کودکی ایجاد میشود احترام دو جانبه ای را برای آنها قائلند. در ایران گویی زن و مرد دو موجود از دو سیاره متفاوتند.
 • فسا IR ۰۴:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  15 1
  آمارطلاق درايران بسياربيشترازهمه كشورهاست وفكركنم مقام اول راداريم.دليلش يكيش همينه كه مردوزن شناختي ازهم ندارن ودربرابرهم زودمي بازن.مشكل فقط دانشگاه نيست.روابط مردوزن تابوشده وميوه ممنوعه البته برخي ...اين ميوه اثري بهشون نداره وروئين تن شدن براي بقيه بده،اخه
 • بدون نام IR ۰۵:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  4 16
  بهترین نظر توسط آقای قرائتی بیان شد ولی افسوس که ما بجای آنکه فکر رضایت خدا باشیم فکر رضایت مخلوقاتیم ومیخواهیم پیش مردم بد نشویم ورضایت زنان را به دست آوریم
 • بدون نام IR ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  19 4
  ادارات،بیمارستانها، بانکها ، نیروی انتظامی، مغازه ها تاکسی و اتوبوس و قطار و سفر حج و ... در اینجاها هم اختلاط است آیا با جدا کردن مشکل حل میشود؟؟؟ پایه فرهنگی مشکل دارد جانم فرهنگ سازی کنید تمام مشکل که در دانشگاه نیست
 • بدون نام IR ۰۶:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  17 4
  صداو سیما ازهمه مقصرتر است
 • کامیاب IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  8 2
  آقایی که اسمتو نزدی کسی نمیگه تمام روابط دختر پسر تو دانشگا سالمه ولی فکر نمی کنی اونم دلیل داره فکر نمی کنی از جو بسته خارج از دانشگا نشات میگیره؟فرهنگ یک مقوله ی همه جانبه هست ما فقط با دانشگاه طرف نیستسم این ظرفییت پایین محیط های مختلط از بیرون دانشگا به دانشگا راه پیدا می کنه ما باید اجازه ارتباط در هر رده ایو به دختر پسرامون بدیم ولی با تربییت درست وکنترل حساب شده اجازه بیراه رفتن به بچه هامون ندیم ایکاش میتونستیم تو همین محیط باهم بحث کنیم درین مورد تا دلایل اثبات شدمو بطور کامل بتون بگم
 • ایرانی A1 ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  15 11
  خنده دار تر این است که بعد از فارغ التحصیلی ، زنان و مردان باید در کنار هم در ادارات و شرکتهاو بانکها و مراکز تجاری کار کنند ، پس بهتر از کلیه این مراکز نیز تفکیک جنسیتی صورت گیرد
 • استدلال اشتباه IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  6 8
  استدلال اشتباه نکنید جناب قرائتی.اگه بگیم که کلا تفکیک جنسی غلطه یعنی تو دبستان و راهنمایی هم غلطه پس به خاطر غلط بودن کار در مدرسه که نباید در دانشگاه هم اشتباه کنیم.بعدم مقایسه دانشگاه و مدرسه خیلی غلط هست و از همه لحاظ به هم هیچ شباهتی ندارند.هیچ کس دراینباره نباید نظر بدهد جز خود دانشجو.
 • خنده دار مقایسه مدرسه و دانشگاه هست IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  8 9
  مقایسه مدرسه با دانشگاه غلط هست گر چه تفکیک جنسی حتی در مدرسه هم غلط هست ولی شما نباید مدرسه و دانشگاه رو با هم مقایسه کنید.دانشجو با دانش آموز خیلی فرق میکند.دانشجو فردی با شعور و تکامل یافته و فرهیخته هست.با تفکیک جنسی رقابت علمی بین دو جنس را از بین میبرید که این ضربه ای به دانشگاها و علم ایران است.اصلا چرا به فکر تفکیک در دانشگاه ها هستید.چرا ادارات و حتی مجلس شورای اسلامی را تفکیک نمیکنید.اصلا تفکیک دو جنس کار کاملا اشتباهی و اگر ضروری بود امام خمینی حتما این مورد را سفارش میکردند.
  • غلامی IR ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۹
   6 9
   اگه شما ندیدین دخترایی رو که چادری اومدن دانشگاه و با وضع خراب رفتن من چندتا یی دیدم . مفسده هم دیدم تو دانشگاه. لطفا نگید دروغه. البته مشت نمونه خرواره. مشکل اینه که ظرفیت ها پایینه و وقتی ظرفیت پایینه چاره ای جز اعمال محدودیت نیست. البته اگه راهی پیدا کنیم که ظرفیتمون رو بالا ببریم اونوقت می تونیم در مورد عدم تفکیک جنسی صحبت کنیم. مشکل بی حیایی و بی عفتی جامعه هم حل می شه. لطفا ادای روشنفکر هارو در نیاریم و خودمون رو گول نزنیم. مزایای این روشنفکری هارو هم دیدیم. کافیه تاریخ رو ورق بزنیم. به نظر شما چطور می شه ظزفیت هارو ارتقا داد؟؟؟
 • امیر A1 ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  13 5
  من نمی دونم چرا بعضی ها احساس می کنند دانشگاه فقط محل درس خوندنه. و برای درس خوندن لازم نیست که دختر و پسر کنار هم باشند. چون هر کسی طلبه ی درس باشه میره سراغ درس. من هنوز هم تعجب می کنم چرا فکر می کنند فساد فقط مربوط به رابطه ی دختر پسر و اونهم فقط تو دانشگاه هاست؟ اگه خوب خیلی دلسوز جوون هایید تسهیلات( وام، شغل مناسب، ایجاد تشکل های هنری و فرهنگی و ...) در اختیارشون بذارید تا سریع تر ازدواج کنند و به فساد کشیده نشوند.
 • مسلمان BE ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  13 2
  آقای قرائتی، می‌‌گویید خنده دار استکه کودکان بی‌ شهوت و کم شهوت را در دبستانها و مدارس راهنمایی و حتی دبیرستان جدا کنیم و در دانشگاه‌ها نه‌. پس برای چه اینکار را می‌کنیم ؟ فقط برای خنده ؟ یعنی‌ حرف زدن دختر و پسر در محیط دانشگاه مخربتر از آفت فقر، اعتیاد، جرم، جنایت، تجاوز و ناامنی است ؟ بهتر نیست این آفات اجتماعی را ریشی‌ یابی‌ و چاره جویی کنید. آیا در صدر اسلام زنان در مساجد و حتی در میادین جنگ در پشت سر مردان خود حضور نداشتند ؟ آیا قران نمی‌‌گوید که زن و مرد مکمل هم آفرید شده اند ؟
 • مصطفی IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۰
  10 1
  من خودم قربانی اختلاف دانشگاهم
 • بدون نام CA ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
  8 7
  طرح خوبی است قربان دهان آقای قرائتی ، به نفع ما استادهاست که دودفعه بریم سرکلاس دودفعه حق التدریس از وزارت علوم بگیریم.
 • جاسم IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
  23 5
  توی خیابون که مختلط ترند!!...اونو چیکارش کنیم؟ به نظر من زنها رو باید توی یک کشور بذارن و مردها رو توی کشور دیگه.این جوری راحت تر نیست دوستان؟!
 • بدون نام IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
  16 1
  خنده دار این است که بعد از بیست سال از فوت امام بخواهیم یه اسلامی رو رواج بدیم که حتی فکرش هم به ذهن امام نمیرسیده...خنده دار اینه که همه چیز رو از دید شهوانی نگاه کنیم..
 • بی نام A1 ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
  16 1
  خدا اخرو عاقبت همه مارو ختم بخیر کنه
 • بدون نام IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
  11 2
  اتفاقا من همیشه پنج شنبه ها پای درس این آقا در تلویزیون می نشستم. یکی از جملاتی که هیچ وقت در زندگی فراموش نمی کنم از دهان آقای قرائتی بود که : "دانشگاه های ما مختلط است هیچ اشکالی ندارد نه بخاطر اینکه دانشجویان ما شهوت ندارند بلکه به این دلیل که بلوغ عقلی رسیده اند بر شهوت خودشان حاکم هستند." خوب الان من دیگر پای صحبت های این آقا در تلویزیون نمی شینم و احتمالا به بچه خودم هم توصیه نمی کنم چنین وعظ هایی رابشنود.
 • فاطمه IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
  6 13
  واقعا حرف درستي زده اند محيط دانشگاه خيلي بد شده است بچه مذهبي‌ها خيلي اذيت مي‌شوندمخصوصا خانمهاي محجبه
 • D: IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۲
  8 4
  فاطمه خانم شما بفرمایید که چه دانشگاهی هستید؟؟؟آخه من نمیدونم شما رو چه حسابی حرف میزنید.تو دانشگاه به کسی که محجبه هست کاری ندارن.اتفاقا دانشگاه آزاد ترین محیط هست و هیچ کس کاری به عقیده های کسی ندارد.منظورتون از بد بودن میط دانشگاه چیه یعنی تو محیط دانشگاه چکار زشتی انجام میشه؟؟؟
 • هیچکس IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۲
  7 0
  دوستان عصبانی نشوید ولی محض خنده می خواهم بگویم که سالها تلاش دولت به بار نشسته و اکنون دانشگاهها تبدیل شده اند به دانشگاه های دخترانه به خصوص در رشته های علوم انسانی که محض خنده یکی دو تا پسر هم میشه در کلاسها پیدا کرد.
 • بدون نام IR ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۳
  7 6
  اين به فكر امام نمي رسيد كه تفكيك صورت بگيره چرا اينقدر متحجر شده ايم؟
 • بدون نام IR ۰۴:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۶
  11 3
  ظاهراآقای قرائتی سن ازدواج را نمی دانند.
 • بدون نام IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۰
  6 1
  به نظرمن بايستي زمينه ازدواج رادرجامعه فراهم نمودكه اين خودزمينه اشتغال رامي طلبدماخوشبختانه دركشورمان همه چي (آب -زمين وجوان داريم اما متاسفانه مديريت نداريم باوجود اين پتانسيل ها بايستي بقدري محصولات توليدنماييم ودرب چاههاي نفتمان راببنديم باميد آن روز
 • صوری IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۰
  21 7
  این کار درست نیست چون دیگه هیچکس دانشگاه نمیره
 • amir king IR ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
  3 0
  به نظر من مشکل با تفکیک جنسیتی و تخلیط جنسیتی قابل حل نیست از وقتی پول وارد زندگی اجتماعی شد همه چی به هم ریخت قبلا یارو به سن بلوغ میرسید زن میگرفت و زندگی شو با چهارتا گوسفند سر و سامون میداد الان یارو با چه شغلی و چه درامدی باید بره زن بگیره خب وقتی شغل ایده ال و درامد ایده ال نداره اون موقع هست که میره سراغ روابط ناسالم. همینجوری بخواد پیش بره یه تحول عظیمی رو شاهد خواهیم بود که باعث شروع دوباره میشه....