۰ نفر
۹ تیر ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۴

امان الله قرایی مقدم، آسیب شناس معتقد است که موضوع زنانی خیابانی لایه پنهانی جامعه است و هیچکس نمیتواند در کشور آمار دقیقی را از این زنان بدهد.

امان الله قرایی مقدم، باحضور در کافه خبر و در میزگرد زنان خیابانی با بیان اینکه روسپیگری در ایران یک پدیده پنهان است، گفت: «همانطور که می‌دانید فرهنگ دولایه دارد؛ یک لایه ظاهری است که می‌بینیم و یک لایه پنهانی. موضوع زنانی خیابانی لایه پنهانی جامعه است؛ یعنی هیچکس نمی تواند در کشور آمار دقیقی را از این زنان بدهد. پس این موضوع پنهان است و دلیلش هم این است که اگر برملا شود نتیجه‌اش سنگسار و زندان و ... است و این طبیعی است که این زنان تمام سعی خودشان را بکنند تا حضورشان را رخ مسئولان نکشند. از نظر من فردی هم که حرفی از در دست داشتن آمار این زنان در کشور می کند بی دقتی اش را به رخ مردم می‌کشد حالا هرکه می‌خواهد باشد، حتی پلیس! و چون این موضوع پنهان است، از لحاظ اجتماعی تابو و ممنوع است.»

او ادامه داد: «من حتی معتقدم که در کشورهای خارجی هم این موضوع از نظر جامعه پذیرفتنی نیست منتها جامعه مجبور است برای برآورده کردن یکی از نیازهای اساسی‌اش چنین کانال‌هایی را باز کند ولی مردم خانواده دار از آن خیابان حتی رد نمی‌شوند. اخیرا هم در اروپا تعدادی به روسپی گری اعتراض کردند. این اعتراض در کشورهای اسلامی شدیدتر است به طوری که از نظر من حتی اگر به عنوان مثال مجلس هم در این مورد قانونی را تصویب کند، جامعه ما آن را نمی‌پذیرد چون جامعه ما اسلامی و دینی است. ارزشها و هنجارهای اخلاقی و اسلامی چینین چیزی را نمیپذیرد ولو قانون آن را بپذیرد. پس همین هم باعث می‌شود که آمار درستی از این زنان در دست نباشد.»

مشروح این میزگرد را اینجا بخوانید.

47/231

کد خبر 160231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =