میرتاج الدینی: فقط ۵ درصد تغییر در لایحه بودجه دادیم

مهر نوشت: عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: کمیسیون تلفیق شاکله بودجه را تغییر نداده و مصوبات ما در چارچوب لایحه بودجه پیشنهادی دولت بوده است.

حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی در واکنش به ادعای برخی از رسانه‌ها مبنی بر اینکه کمیسیون تلفیق بودجه تغییرات گسترده‌ای در ارقام و اعداد لایحه بودجه پیشنهادی دولت ایجاد کرده است، گفت: کمیسیون تلفیق بودجه شاکله بودجه را تغییر نداده است. ما صرفاً در چارچوب لایحه بودجه پیشنهادی دولت تغییراتی را در برخی از مواد و تبصره‌های بودجه اعمال کردیم‌.

وی بیان کرد: برای مثال، دولت میزان انتشار اوراق مشارکت برای سال آینده را کاهش داده است و کمیسیون تلفیق بودجه هم همین رویکرد را در بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در نظر گرفت و محدودسازی انتشار اوراق مشارکت در مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه هم لحاظ شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ درباره حجم بالای فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی، تصریح کرد: این حکم در بودجه‌های سنوات قبل هم وجود داشته است و مسئله جدیدی نیست. کمیسیون تلفیق بودجه ۹۰ هزار میلیارد تومان برای تادیه دیون سازمان تامین اجتماعی مصوب کرد و دولت مکلف شد از محل واگذاری سهام شرکت‌های بورسی و غیربورسی در این زمینه اقدام کند.

معاون پیشین احمدی نژاد : اوج فتنه‌ها را موسوی خائن و کروبی فتنه‌گر سال ۸۸ به راه انداختند

بیشتر نوشت:

میرتاج‌الدینی اظهار داشت: کل تغییرات کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه سال آینده در حد ۵ درصد است و بیشتر از این نیست. از سوی دیگر رویکرد اصلی دولت در تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ آن است که رشد ۸ درصدی اقتصادی، کنترل نقدینگی و تورم محقق شود که این رویکرد مورد توجه اعضای کمیسیون تلفیق بودجه هم قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه کمیسیون تلفیق مصارف و هزینه‌های بودجه را افزایش نداده است، گفت: کل تغییرات کمیسیون تلفیق در بودجه نسبت به لایحه بودجه پیشنهادی دولت زیاد نیست. اعتبار رتبه‌بندی معلمان هم با در نظر گرفتن منابع و به صورت احتیاطی افزایش یافته و در کل کمیسیون تلفیق بودجه، هزینه‌های دولت را افزایش نداده است.

۲۱۲۳۱

کد خبر 1602578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =