۰ نفر
۲۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹
زمان توزیع میوه شب عید اعلام شد

قادری فر گفت: میوه شب عید از ۲۰ اسفند تا ۱۵ فروردین توزیع خواهد شد و اجازه نمی‌دهیم رها شدگی قیمت در بازار به وجود آید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اسماعیل قادری فر مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در پاسخ به این پرسش که میوه شب عید چه زمانی و با چه قیمتی توزیع می‌شود؛ گفت: میوه شب عید از ۲۰ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه توزیع خواهد شد. امسال برای اولین بار در تعامل با سازمان میادین، بخشی از توزیع میوه در شبکه میادین و بخشی دیگر در شبکه هوشمند خواهد بود. پرتقال ۱۳۹۰۰ حداکثر ۱۵ تا ۱۶ هزار و پانصد هزار تومان و سیب ۱۴ هزار و پانصد هزار تومانی حداکثر با شانزده هزار تومان و با سود ۳۰ درصدی به سازمان تعاونی روستایی توزیع می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا قرارداد پرتقالی را که در ۱۳ بهمن ماه به امضا رساندید ابهام دارد؛ گفت: قادری فر: اگر به مفاد قرارداد ۱۳ دی ماه مراجعه کنید قیمت ۱۳۹۰۰ تومان قید شده است. در این قرارداد تاکید شده که میوه شب عید تحت کلید سازمان تعاون روستایی برای توزیع در ایام عید با قیمت ثابت باید نگهداری شود. ما اجازه نمی‌دهیم رها شدگی در بازار به وجود آید.

وی در ادامه افزودک بر اساس آنالیز، قیمت‌ها تعیین شده و مرجع تشخیص سازمان حمایت است. به عنوان مجری قانون فرآیند کشف قیمت انجام می‌شود. روز بیست اسفندماه به قیمت ثابت می‌رسیم. امروز ۲۷ بهمن ماه است بنده به صورت شخصی به یکی از میادین میوه و تره بار مراجعه کردم. پرتقال تامسون فاقد کیفیت و استاندارد به طور متوسط ۱۱ تا ۱۴ هزار تومان به فروش می‌رسید. امروز ۳۵ روز مانده به سال نو و سیب قرمز دست چین ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

زمان توزیع میوه شب عید اعلام شد

قادری فر در ادامه در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت قرارداد با قیمت کف بازار متفاوت است؛ گفت:  بر اساس مصوبه شورای عالی قیمت‌گذاری و کمیته راهبردی ایران باید با حضور نمایندگان دستگاه‌ها تشکیل می شد به طوریکه صورتجلسات و مستندات موجود است. از ۵ استان تولید کننده سیب و سه استان شمالی به عنوان تولیدکننده پرتقال درخواست کردیم تا میانگین قیمت های خودشان را اعلام کنند.

وی در ادامه افزود: استان‌های تعیین شده و کارگروه‌های تنظیم بازار به این امر همت کردند و قیمت پرتقال بر اساس جدولی که تنظیم شده به تایید رسیده است.
متوسط قیمت بهای پرتقال در استان مازندران حدود ۷۵۰۰ تومان و در استان گلستان ۸۵۰۰ تومان است. ما به قیمت پایه میوه درجه یکی می رسیم.

قادری فر در ادامه گفت: همه مسئولیت‌های تولید و توزیع به عهده وزارت جهاد کشاورزی است.بر این اساس تنها پاسخگوی نیازهای امنیت غذایی مردم و سفره های آنها وزارت جهاد و شخص وزیر جهاد کشاورزی است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در آخر گفت: شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی طبق قانون اساسی مجلس شورای اسلامی تاسیس شد و در تاریخ ۲۹ آبان ماه دستورالعمل نحوه خرید، تامین و توزیع میوه شب عید در ایام پایانی سال مصوب شد که این دستورالعمل حاوی شیوه نامه هایی است که ما را به عنوان سازمان مرکزی تعاونی روستایی مکلف می‌کند تا به عنوان مجری اهتمام ویژه ای در این راستا داشته باشیم.

223227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1603778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =