خرید ۲۸ هزار تن مرکبات در مازندران/ توزیع از ۲۰ اسفند

مدیر تعاون روستایی استان مازندران گفت: ۲۸ هزار تن مرکبات شب عید از باغداران و سورتینگ داران استان مازندران خریداری شده است.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، سلمان حاتم نژاد افزود: این مقدار مرکبات از باغداران و سورتینگ دارانی خریداری شده که امکانات بسته بندی و ذخیره سازی را در اختیار داشتند.

وی درباره ویژگی‌های میوه‌های خریداری شده گفت: وزن پرتقال‌ها و تامسون‌های خریداری شده باید ۱۸۰ تا ۳۰۰ گرم باشد و در جعبه‌های ۶ تا ۸ کیلویی بسته بندی شده باشند و در شرایط مطلوب نگهداری شوند.

مدیر تعاون روستایی مازندران تصریح کرد: اتحادیه تعاون روستایی استان، مباشر خرید میوه از باغداران و سورتینگ داران است و به همین منظور ۲۸ هزار تن مرکبات در استان مازندران خریداری کرده است.

به گفته حاتم نژاد مرکبات شب عید کیلویی ۹ تا ۹۵۰۰ تومان از باغداران خریداری و با توجه به هزینه‌های برداشت، حمل و بسته بندی کیلویی ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان از سورتینگ داران و انبارداران خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی مازندران درباره قیمت میوه‌های شب عید برای توزیع بین مردم گفت: قیمت میوه‌های شب عید از جمله مرکبات از طرف ستاد تنظیم بازار و جهاد کشاورزی اعلام خواهد شد.

حاتم نژاد با اشاره به اینکه قرار شد روزانه هزار تن مرکبات ذخیره سازی شده شب عید از مازندران به دیگر نقاط کشور ارسال شود افزود: تا کنون حدود ۱۳۰۰ تن از این مرکبات به دیگر مناطق کشور ارسال شد.

وی گفت: میوه‌های شب عید از ۲۰ اسفند در مناطق مختلف کشور توزیع می‌شود و به دست مصرف کننده خواهد رسید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1603938

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =