۰ نفر
۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۲
قول نایب رییس مجلس به قوه قضاییه

آنا نوشت:نیک‌زاد گفت: همه تلاش ما در قوای سه‌گانه باید این باشد که در مسیر حکمرانی و افزایش سرمایه اجتماعی با شتاب و سرعت موفقیت و پیشرفت کشور را رقم بزنیم.

 ‌ علی نیک‌زاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان مجلس و قوه قضائیه برای رفع مشکلات تقنینی مردم گفت: همه تلاش ما در قوای سه‌گانه باید این باشد که در مسیر حکمرانی و افزایش سرمایه اجتماعی با شتاب و سرعت موفقیت و پیشرفت کشور را رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه «عدالت» فلسفه آمدن ائمه، اولیا و انبیاء است و بدون اجرای عدالت پیشرفت و بالندگی اتفاق نمی‌افتد، ادامه داد: مجلس یا از طریق لوایحی که دولت ارائه می‌کند و یا از طریق تدوین طرح توسط نمایندگان می‌تواند به حل مسائل ورود کند و معتقدیم که قوه قضائیه تأثیرگذار است و با این تفاهم‌نامه که در سطوح این قوه و مجلس و با عضویت روسای کمیسیون‌های مرتبط شوراها و امور داخلی کشور، اصل ۹۰ و حقوقی و قضایی، معاونان قوانین و نظارت و نواب اول مجلس است می‌توان حل مشکلات و مسائل را تسریع کرد.

خبر خوش نایب رئیس مجلس برای کارمندان درباره افزایش حقوق

بیشتر بخوانید:

نیکزاد تصریح کرد: البته در استان‌ها هم روسای مجامع نمایندگان در کنار مسئولان عالی استان‌ها و بر اساس نیاز سایر نمایندگان هم در جلسات حضور پیدا می‌کنند تا بتوانند مسائل و مشکلات استان‌ها را حل کنند و مجلس در این رابطه اعلام آمادگی می‌کند.

نائب رئیس مجلس عنوان کرد: بررسی و تصویب موضوعات و لوایح مربوط به قوه قضائیه را در دستور کار قرار خواهیم داد و با این تفاهم نامه می‌توانیم خلاء‌های موجود در مسیر عدالت را رفع کنیم؛ امیدواریم تفاهم‌نامه سبب خیر و برکت و نزدیک‌تر شدن قوای مقننه و قضائیه شود.

۲۱۲۳۱

کد خبر 1604535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =