آقا یحیی می‌گفت لطفا ارسلان مطهری را نزن!

مدافع سابق استقلال به تمجید از عملکرد سرمربی تیم ملی و البته شرایط این روزهای استقلال پرداخت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امین حاج‌محمدی که صبح امروز میهمان برنامه «سلام صبح‌بخیر» بود، در گفتگو با این برنامه درباره موضوعاتی چون شرایط فنی تیم ملی، عملکرد دراگان اسکوچیچ و آینده این تیم در جام جهانی به صحبت پرداخت و هم‌چنین نسبت به انتقادات علیه فرهاد مجیدی و شرایط استقلال در لیگ بیست و یکم واکنش نشان داد.

حاج‌محمدی در این گفتگو، نسبت به اختلافات هواداران استقلال با اسکوچیچ هم توضیحاتی را ارائه کرد و در این بین، خاطراتی از زمان حضورش در استقلال و نحوه انتقال از نفت تهران هم بیان کرد.

مشروح صحبت‌های مدافع سابق استقلال و تیم ملی فوتبال ایران را در ادامه می‌خوانید:

* اولین نفر گفتم که اسکوچیچ تیم را به جام جهانی می‌برد!

روزی که آقای اسکوچیچ انتخاب شدند، من خیلی خوشحال شدم چون با ایشان کار کردم و می‌دانم شرایطی که برای تیم مهیا می‌کند، چی است؛ روزی که من در این برنامه بودم، همه انتقاد می‌کردند که چرا او را فدراسیون انتخاب کرده است اما من جزو اولین نفراتی بودم که گفتم آقای اسکوچیچ تیم را به جام جهانی می‌برد. با آن شرایط سخت تیم ملی و مشکلات ویلموتس ولی ایشان این کار را کردند، آنقدر رزومه‌شان خوب بوده که دیگر برای‌شان نمی‌ماند.

* مهم‌ترین خصوصیت اسکوچیچ، صداقتش است

من نمی‌کنم مربی می‌توانست بیاید و آن تیم بحران‌زده ایران را که با آن شرایط بود و ضربه‌ای که فدراسیون به لحاظ مالی و ... خورده بود اما آقای اسکوچیچ را آوردند و تیم را جمع کرد؛ به نظر من فوق‌العاده دارد کار می‌کند. من در تیم خونه به خونه با ایشان بودم، خیلی انتقاد کردند چرا آن تیم را بالا نیاورد ولی اتفاقات دیگری افتاد که آن‌سال تیم بالا نیامد. مهم‌ترین خصوصیت آقای اسکوچیچ این است که با بازیکنان تیمش صادق است و با صداقت رفتار می‌کند و فن او هم که به همه نشان داد.

* این بازیکنان زمان ویلموتس هم بودند اما ...

اگر قرار باشد بازی کنی، به تو بازی می‌دهد و در غیر آن، می‌گوید باید بیرون بنشینی؛ خیلی مهم است که یک مربی این‌گونه رفیق باشد و بگوید الان شرایط تو ایده‌آل نیست و نباید بازی کنی و اگر شرایط هم خوب باشد، باید بازی کنی. به لحاظ فنی که الان معلوم شد که فقط یک مساوی داشته و بقیه را برده است، تیم به کیفیت فنی بالایی رسیده است؛ درست است که تیم ایران بازیکنان باکیفیتی دارد اما این‌ها زمان ویلموتس هم بودند و پس مربی تاثیرگذار است و آقای اسکوچیچ به نظر من کار بزرگی کرده است.

* اسکوچیچ زیر و رو نمی‌کشد و پاک است

من با ایشان کار کردم و از نظر فنی که فوق‌العاده هستند، چون برای لحظه‌لحظه تمرین برنامه دارند و حتی بلافاصله برای جلسه‌ی فردای تمرینی هم برنامه می‌چینند و خودشان 2 ساعت قبل تمرین، تمرین را در زمین می‌چینند؛ زمان می‌گذارند و از لحاظ رفتاری خیلی صادقانه با بازیکنان‌شان رفتار می‌کند و به قول خودمانی، خیلی آدم پاک و تمیزی است و زیر و رو نمی‌کشد.

* اگر در گروه مناسبی بتوانیم قرار بگیریم، می‌توانیم صعود کنیم

در جام جهانی بهترین تیم‌های دنیا می‌آیند و شرایط ساده‌ای نیست که ایران بتواند به راحتی از گروهش بالا برود، ولی آرزوی همه این است که این اتفاق بیفتد؛ اگر ذره‌ای خوش‌شانس باشیم و در گروهی مناسب قرار بگیریم، فکر می‌کنم با این بازیکنان مناسب و مربی خوبی که داریم بتوانیم صعود کنیم. من عاشق برزیل بوده‌ام اما الان فکر می‌کنم بعد از آن ستارگانی که رفته‌اند، فوتبال به سمت فرانسه، انگلیس، آلمان و ... رفته است.

* این تیم نسل طلایی فوتبال ایران است

به نظر من به انگلیس و فرانسه نخوریم چون از لحاظ بدنی خیلی قوی هستند، فوتبال فیزیکی دارند؛ به نظر من تیم‌هایی مثل اسپانیا و آرژانتین بخوریم، می‌توانیم در جام جهانی کاری را انجام بدهیم. بلژیک هم تیم خوبی است و از نظر بدنی قوی است. شرایط در تیم ملی خوب است و با هم رفیق هستند و من با اکثریت آن‌ها هم بازی بودم، بزرگ‌تر تیم احسان حاج‌صفی و کریم انصاری‌فرد هستند که من با آن‌ها همبازی هستم و در تیم امید زیرنظر آقا غلام پیروانی، همه در آنجا رشد کردیم. آرزو دارم که این‌ها نتیجه بگیرند، چون نسل طلایی فوتبال‌مان هستند و شرایط برای آن‌ها تغییر کند.

* به نظر اسکوچیچ درباره خط دفاعی احترام بگذاریم

سیاوش یزدانی و خط دفاعی استقلال امسال فوق‌العاده کردند و در 18 بازی تنها 6 گل خوردند و طبیعتاً هواداران دوست دارند که یکی از خط دفاعی یا دروازه‌بان این تیم در تیم ملی بازی کنند اما این به نظر من، نظر مربی تیم ملی است و هیچ مربی بد تیمش را نمی‌خواهد؛ می‌خواهد که تیمش نتیجه بگیرد و می‌دانم بحث درباره بازی کردن امید نورافکن در دفاع وسط بود، نظر شخصی آقای اسکوچیچ بوده، البته طرفداری ایشان را نمی‌کنم و خودتان هم می‌دانید که استقلالی 6 آتیشه هستم و عاشق این تیم هستم اما من می‌گویم که باید به تصمیم سرمربی احترام گذاشت. الان شجاع خلیل‌زاده نبوده، امید نورافکن بازی کند. در این شکی نیست که سیاوش یزدانی جزو بهترین مدافعان لیگ است و حسین مرادمند، محمد دانشگر و روزبه چشمی همگی خوب هستند و آمارشان خوب است اما نظر آقای اسکوچیچ این بوده دیگران بازی کنند.

* جانبدارانه نمی‌گویم اما استقلال در حال حاضر بد بازی نمی‌کند

نیم‌فصل دوم همیشه این اتفاق برای تیم‌ها می‌افتد و تیم‌ها فقط می‌آیند که نتیجه بگیرند؛ من بازی استقلال-تراکتور را دیدم، خیلی‌ها انتقاد می‌کنند که استقلال بد بازی می‌کند، من آدمی نیستم که جانبدارانه صحبت کنم و همیشه طرف حق هستم، استقلالی هستم و اگر این تیم خوب بازی کند، می‌گویم خوب بوده و اگر بد باشد هم می‌گویم؛ اما استقلال در بازی تراکتور، بازی بدی را انجام نداد، تیمی که در دقیقه 7 بازی تیرک می‌زند، 3-4 موقعیت تک به تک برای استقلال به وجود آمد، من هم خلاصه بازی را دیدم و هم کامل بازی را و استقلال در حال حاضر بد بازی نمی‌کند.

* کدام تیم الان خوب بازی می‌کند؟

وقتی تیمت می‌برد و بیشترین برد، امتیاز و کمترین گل خورده را داشته و اصلاً باخت نداشته، طبیعی است که آدم اذیت شود که همیشه از او انتقاد شود؛ استقلال به نظر من در حال حاضر بد بازی نمی‌کند و در نیم‌فصل دوم همه تیم‌ها همین شکل هستند، الان کدام تیم خوب بازی می‌کند؟ در نیم‌فصل دوم همه دنبال نتیجه گرفتن هستند.

بیشتر بخوانید:

* 2 بازی متوالی گفتند اسم من در فهرست تیم نیست

بازی اول لیگ با تیم نفت تهران بود که من در فهرست 18 نفره بودم که دقیقه 5 بازی به من گفتند اسمت در لیست نیست و تعجب کردم و گفتم حتما اتفاقی افتاده و شاید عمو نصی اشتباه کرده‌اند، اما وقتی بازی صبای قم این اتفاق برایم افتاد، من واقعا داشتم نابود می‌شدم و خیلی عصبانی بودم و با لبخندی در دقیقه 5 بازی بلند شدم؛ شما از 2 روز قبل خودت را آماده بازی می‌کنی و روی نیمکت بازی می‌نشینی، اما به یکباره می‌گویند که به جای 18 بازیکن، 17 نفر نامشان در لیست است! اصلا در هیچ‌کجای دنیا این اتفاقات نمی‌افتد.

* بیرانوند قرار بود به استقلال بیاید اما ...

سالی که من رفتم استقلال، علیرضا بیرانوند داشت به استقلال می‌آمد! روز قبلی که من با استقلال قرارداد بستم، بیرانوند با باشگاه استقلال جلسه داشت اما فکر می‌کنم با باشگاه نفت قرارداد داشت اما من قراردادم تمام شده بود؛ من در سال اول از شرایط خودم خیلی راضی بودم، من با وجود حنیف عمران‌زاده و هرایر مگویان، به استقلال آمدم. سال اول حدود 20 بازی در لیگ و حذفی انجام دادم. شرایطم خیلی خوب بود، بازیکن تیم ملی بودم که به استقلال آمدم، مدام پای ثابت اردوی ملی بودم و شرایطم خوب بود. خودم از خودم راضی بودم و تا سه هفته پایانی لیگ هم صدر جدول بودیم.

* آقا یحیی می‌گفت لطفا ارسلان را نزن!

ارسلان در زمان نفت تهران و آقای گل‌محمدی آمد، یک جوان بود که برای اولین‌بار در لیگ برتر می‌آمد؛ در تمرینات خیلی می‌دوید و اذیت می‌کرد، ما هم خیلی می‌زدیمش و آقا یحیی هم می‌گفت تو رو خدا امین این بچه را نزن!

کد خبر 1604971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =