شعار و روز شمار هفته سلامت مردان ایران (سما) اعلام شد

مدیر گروه سلامت خانواده ، جمعیت و بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از اعلام شعار و روز شمار هفته سلامت مردان ایران (سما) خبر داد و افزود: امسال "مشارکت مردان، واکسیناسیون حداکثری(کرونا)، محافظت جمعی "بعنوان شعار هفته سلامت مردان ایران (یکم لغایت هفتم اسفندماه) انتخاب شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، دکتر پوران خلفیان افزود: براساس شواهد علمی وتحقیقات صورت گرفته مردان درتمام دنیا بنا به دلایل اجتماعی، اقتصادی وفرهنگی کمتر از زنان به سلامتی خود توجه می کنند. بنابراین برگزاری هفته ملی سلامت مردان ایران (سما) در اولین هفته اسفند ماه هرسال فرصت مناسبی برای جلب نظر سیاستگذاران، تصمیم سازان حوزه بهداشت وسلامت، عموم مردم ومردان جامعه به اهمیت موضوع واطلاع رسانی و حساس سازی جامعه ودولت در خصوص توجه به سلامت مردان در خانواده و جامعه است.
وی تصریح کرد: در سال جاری این رویداد در شرایطی برگزار می شود که همه گیری کووید ۱۹ با ورود سویه جدید اُمیکرون اهمیت توجه همگانی به اصول اولیه پیشگیری از این بیماری شامل استفاده ازماسک، رعایت فاصله اجتماعی، شستشو وضد عفونی کردن دست ها وانجام واکسیناسیون را بیشتر کرده است.
دکتر خلفیان با بیان اینکه، امسال نیز این هفته با هدف تلاش برای افزایش آگاهی مردان و تشویق آنان به مشارکت در توسعه برنامه های بهداشتی پایه و واکسیناسیون که می تواند به عبور جامعه از این بحران کمک نماید برگزارخواهد شد به تشریح روز شمار هفته سلامت مردان ایران (سما) پرداخت.
به گفته وی، یکشنبه ۱ اسفند با عنوان : باورهای نادرست در زمینه واکسیناسیون علیه کووید ۱۹و دوشنبه ۲ اسفند : با عنوان پاندمی کووید ۱۹ و سلامت روان مردان و سه شنبه ۳ اسفند با عنوان : سلامت باروری مردان و جوانی جمعیت نامگذاری شده است.
مدیر گروه سلامت خانواده ، جمعیت و بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: برای روز های چهارشنبه ۴ اسفند و پنج شنبه ۵ اسفند:نیز به ترتیب عناوین " مولفه های اجتماعی مرتبط با سلامت مردان" و " کنترل عوامل خطر کرونا در محیط کار" انتخاب شده است.
دکتر خلفیان افزود: سواد سلامت و نقش آن در سلامت مردان عنوان روزجمعه ۶ اسفند و نقش شیوه زندگی سالم در پیش گیری از سرطان های شایع مردان عنوان روز شنبه ۷ اسفند می باشد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1605101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =