رییس دفتر بازرسی ریاست جمهوری: هنوز برخی تصرفات حریم ۶۰ متری دریا تخریب نشده است

فارس نوشت: رییس دفتر بازرسی و نماینده ویژه رییس جمهور در امر مبارزه با فساد گفت: گزارش‌هایی به ما رسیده که برخی از مستحدثات در حریم ۶۰ متر هنوز تخریب نشده‌اند.

حجت الاسلام حسن درویشیان رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهور و نماینده ویژه رییس جمهور که به منظور پیگیری اجرای دستور رییس جمهور مبنی بر رعایت عقب نشینی از سواحل به مازندران سفر کرده است، اظهار داشت: پس از دستور رییس جمهور مبنی بر آزادسازی سواحل از ساخت و سازهای غیرمجاز و رعایت حریم ۶۰ متری سواحل دریا به استان‌های شمالی سفر کرده‌ایم تا از نزدیک بر روند آزادسازی سواحل نظارت کنیم.

حجت الاسلام درویشیان افزود: گزارش‌هایی به ما رسیده است که برخی از مستحدثات در حریم ۶۰ متر هنوز تخریب نشده‌اند و از نزدیک این موارد را بررسی خواهیم کرد.

تمام سواحل در مهلت اعلامی از سوی رییس جمهور آزادسازی شد

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه گفت: اگر مشکلات فنی و حقوقی موجب عدم عقب نشینی این درصد کم از مستحدثات باشد باید برطرف شود اما اگر بدون نکته فنی و حقوقی کوتاهی در این قضیه صورت گرفته باشد با متخلفان برخورد می‌شود.

رییس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور و نماینده ویژه رییس جمهور در امر مبارزه با فساد، افزود: همه دستگاه‌ها در این دستور ملی همکاری لازم را داشتند و نکته مهمی که باید به آن پرداخته شود بعد از آزادسازی سواحل است؛ یعنی دسترسی مردم به ساحل آزاد شده یکی از موضوعات جدی است که باید به آن پرداخته شود.

درویشیان خاطرنشان کرد: طبق دستور رئیس جمهور به وزیر کشور مبنی بر اینکه از طریق شهرداری‌ها و بخش خصوصی این سواحل برای استفاده مردم باید آماده سازی شود، تمامی دستگاه‌های ذیربط باید نسبت به این مسئله اقدام کنند.

۲۱۲۳۱

کد خبر 1606649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =