۳۸ نفر
۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷
پیش بینی قیمت میلگرد و آهن در سال ۱۴۰۱

 محصولات فولادی همچون آهن هر روز در حال نوسان است از این رو پیش بینی قیمت آهن و قیمت میلگرد در سال 1401 کمی دشوار است، ما در این مطلب نحوه پیش بینی قیمت محصولات فولادی را برای شما بررسی کرده‌ایم.

باتوجه‌به افزایش ساخت‌وساز در کشور و افزایش قیمت ساخت مسکن در ایران، پیش بینی قیمت آهن و میلگرد در سال 1401 دارای اهمیت بالایی شده است از این رو دانستن قیمت دقیق روزانه محصولات فولادی همچون تیرآهن و میلگرد می‌تواند بهترین حرکت رو به جلویی باشد که می‌توانید داشته باشید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایید. همان‌طور که می‌دانید افزایش یا کاهش قیمت میلگرد و قیمت تیرآهن رابطه کاملا مستقیمی با قیمت آهن‌آلات در بازار دارد البته لازم به ذکر است که قیمت روز آهن نیز به قیمت روز دلار و نفت و نوسان‌های این اقلام وابسته است.

یقینا اگر از نوسانات بازار آهن و میلگرد در ایران آگاه باشید، می‌دانید که پیش‌بینی بی‌عیب و نقص قیمت آهن و میلگرد امکان‌پذیر نیست. عوامل بسیار زیادی به صورت مستقیم در بازار آهن و میلگرد تاثیر دارند؛ از آنجایی که هیچ فردی از توانایی کنترل و ایجاد تعادل در این عوامل برخوردار نیست، نمی‌توان یک منبع موثق و قابل اعتماد برای پیش‌بینی قیمت میلگرد و آهن پیدا کرد. البته افراد و رسانه‌های بسیاری ادعا دارند که می‌توانند این قیمت را پیش‌بینی کرده و به شما اعلام کنند؛ اما مطمئن باشید نظر این افراد صرفا مطابق با احتمالات و تجربه‌های شخصی آن‌ها است.

تنها راه برای پیش بینی قیمت آهن و میگرد در ایران، شناخت عوامل موثر بر نوسانات است. اگر شما تمامی عوامل موثر بر قیمت آهن‌آلات را بشناسید، می‌توانید قیمت حدودی آهن و میلگرد را در کمترین زمان تخمین بزنید. البته مبرهن است که برای برخورداری از این توانایی، باید تجربه بسیار زیادی در بازار آهن ایران کسب کنید.

مجموعه آهن آنلاین که یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در حوزه خرید و فروش میلگرد در ایران به شمار می‌رود، قصد دارد شناخت شما را در مورد عوامل موثر بر قیمت آهن و میلگرد تکمیل کند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا پیش بینی قیمت میلگرد برایتان ساده‌تر و هموارتر شود.

https://www.eghtesadonline.com/بخش-اخبار-2/610828-قیمت-میلگرد-آهن

قیمت میلگرد به چه عواملی بستگی دارد؟

قبل اینکه به عوامل موثر بر قیمت میلگرد اشاره کنیم، باید بدانید میلگرد یکی از رایج‌ترین تجهیزات مورد استفاده در صنعت ساختمان‌سازی است. زمانی که قیمت میلگرد افزایش پیدا می‌کند، هزینه ساخت ساختمان نیز بالا می‌رود. عموما دولت کشورهای خارجی شدیدا به نوسانات قیمت آهن و میلگرد توجه می‌کنند؛ چراکه عقیده دارند افزایش قیمت این تجهیزات بر قدرت اقتصادی کشور تاثیر می‌گذارد.

اصلی‌ترین ماده اولیه برای تولید میلگرد، آهن است که با استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات کاربردی در این حوزه به شکل میلگرد در می‌آید؛ بنابراین اصلی‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت میلگرد، قیمت آهن است که به کلی بازار این حوزه را متحول می‌کند. معمولا بازار میلگرد، جزو اولین بازارهایی است که تحت تاثیر افزایش قیمت روز آهن قرار می‌گیرد و شدیدا دچار نوسان می‌شود؛ در نتیجه می‌توان گفت هزینه و بودجه موردنیاز برای ساخت‌وساز نیز با افزایش قیمت میلگرد، بالا می‌رود.

دومین عامل مهم و برجسته در قیمت روز میلگرد، دلار است. معمولا یک قیمت ثابت برای میلگرد و آهن‌آلات در بازار جهانی اعلام می‌شود که تمامی کشورها باید بازار خود را با آن تطابق دهند؛ بنابراین زمانی که قیمت دلار افزایش می‌یابد، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان میلگرد نسبت به افزایش تعرفه‌ها و قیمت‌های خود اقدام می‌کنند. اگرچه شاید فاصله افزایش قیمت دلار و قیمت میلگرد بسیار زیاد باشد و شما متوجه این اتفاق نشوید؛ اما یقینا افزایش قیمت دلار در ایران به منزله افزایش قیمت تجهیزاتی همچون میلگرد خواهد شد.

بنابر این مورد، قیمت روز میلگرد به عواملی همچون قیمت آهن و دلار بستگی دارد و قیمت میلگرد نیز وابسته به این موارد است.

عوامل موثر بر قیمت آهن و تیرآهن

قیمت آهن به چه عواملی بستگی دارد؟

حال که مبحث شیرین و داغ قیمت آهن مطرح شد، بهتر است اشاره‌ای مختصر به این داشته باشیم که وضعیت بازار آهن و فراورده‌های آهنی تمامی بازارها را تحت تاثیر قرار می‌دهند؛ چراکه آهن در تمامی صنایع کاربرد دارد و افزایش قیمت آن، هزینه بسیاری تجهیزات را دوچندان می‌کند. به همین دلیل است که پیش بینی قیمت آهن در ایران به این اندازه محبوبیت دارد.

مهم‌ترین و برجسته‌ترین عامل موثر بر قیمت آهن، دلار است. شاید تا به حال متوجه شده باشید که افزایش قیمت دلار در ایران، همواره با افزایش قیمت آهن همراه است؛ به طوری که در مدتی کوتاه، بازار آهن ایران نیز تحت تاثیر وضعیت ارز متزلزل کشور قرار می‌گیرد. شاید از خودتان بپرسید که قیمت دلار چرا باید قیمت آهن و میلگرد را تحت تاثیر قرار دهد. جواب این سوال را می‌توانید از طریق استعلام هزینه حمل‌ونقل و تجهیزات کاربردی برای تولید آهن‌آلات بعد از افزایش قیمت دلار، درک کنید.

مورد دیگری که بازار آهن را در ایران کاملا تحت تاثیر قرار می‌دهد، میزان تقاضا و تعداد تامین‌کنندگان است. همان ‌طور که می‌دانید، بیشتر بودن تعداد متقاضیان نسبت به تامین‌کنندگان یک کالا، قیمت آن را تا چندین برابر افزایش می‌دهد؛ زیرا تعداد مشتریان زیاد بوده و قدرت بازار در دستان تامین‌کنندگان قرار می‌گیرد. اگر در مواقعی که بازار آهن باثبات است خرید کنید، قیمت آهن بسیار ارزان‌تر از حد انتظار برآورد شده و در قسمت بزرگی از بودجه شما صرفه‌جویی می‌شود.

حال که شناخت کافی از تمامی این موارد پیدا کردید، می‌توانید نسبت به پیش بینی قیمت میلگرد و آهن اقدام کنید؛ زیرا همان ‌طور که پیش از این نیز اشاره داشتیم، بازار آهن و میلگرد مستقیما به یکدیگر مرتبط هستند و افزایش قیمت آهن، به منزله افزایش قیمت میلگرد نیز خواهد بود.

نحوه پیش بینی قیمت میلگرد

همان‌ طور که خودتان متوجه شده‌اید، پیش بینی قیمت میلگرد کار چندان ساده‌ای نیست. بازار ایران همواره ثابت کرده که نمی‌توان به احتمالات و پیش‌بینی‌های شخصی اعتماد داشت؛ زیرا همگی بر اساس برخی معیارهای نه‌چندان اصولی در ذهن افراد شکل می‌گیرند که در مواقع بسیاری، به واقعیت نمی‌پیوندند. با این وجود، همچنان تمایل همگان برای پیش بینی قیمت میلگرد و آهن‌آلات دیگر مشاهده می‌شود.

برای اینکه توانایی پیش بینی قیمت آهن و میلگرد را داشته باشید، باید مدت طولانی بازار آهن‌آلات را تحت نظر بگیرید. به این شیوه متوجه می‌شوید که افزایش یا کاهش قیمت دلار تا چه اندازه بازار میلگرد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. همچنین مدت زمان اِعمال تاثیر این نوسانات بر بازار آهن‌آلات کاملا روشن می‌شود.

بعد از مدتی حضور در بازار میلگرد و آهن ایران، خود به خود می‌توانید قیمت حدودی آهن و میلگرد را تخمین بزنید. البته مطمئن باشید که هیچ‌وقت از توانایی پیش بینی قیمت آهن و میلگرد به صورت دقیق برخوردار نخواهید بود؛ اما اگر آگاهی و تجربه خود را در این حوزه افزایش دهید، راحت‌تر فعالیت خواهید کرد.

پیشنهاد ما به شما این است که خرید میلگرد را در زمان‌هایی انجام دهید که تقاضا برای خرید آن کم باشد. اگر آمار فروش میلگرد در ماه‌های اخیر را مشاهده کنید، متوجه وجود برخی فرصت‌های عالی برای خرید میلگرد خواهید شد. از آنجایی که میزان تقاضا در ماه‌های مشخصی از سال بسیار پایین است، می‌توان آهن‌آلاتی با قیمت مناسب از تامین‌کنندگان مطرح و شناخته‌شده خریداری کرد.

همچنین به شما پیشنهاد می‌دهیم، جهت پیش بینی قیمت میلگرد و آهن در سال 1401 وارد لینک مرجع زیر شوید تا از آخرین تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها در زمینه آهن و میلگرد مطلع شوید.

مجموعه آهن آنلاین؛ همراه شما در خرید تجهیزات آهنی

حال که این مطلب را خواندید، پیش بینی قیمت میلگرد برایتان ساده‌تر از همیشه می‌شود. در بخش‌های قبلی، تمامی عوامل موثر بر قیمت میلگرد و قیمت آهن شرح داده شد. توصیه می‌کنیم همواره این عوامل را در ذهن داشته باشید؛ زیرا افرادی که در بازار آهن‌آلات فعالیت دارند، یقینا به دنبال راهی برای پیش‌بینی قیمت تجهیزات موردنظر خود خواهند بود. در این مواقع هرچقدر اطلاعات غنی‌تر و کامل‌تری از عوامل موثر بر قیمت روز آهن داشته باشید، خرید بهتر و رضایت‌بخش‌تری را تجربه خواهید کرد.

مجموعه آهن آنلاین به عنوان بزرگ‌ترین شرکت فعال در بازار خرید و فروش آهن‌آلات صنعتی، امکان استعلام قیمت انواع تجهیزات آهنی را در اختیار کاربران خود قرار داده است. افراد می‌توانند با اطمینان کامل، قیمت تجهیزات آهنی موردنظر خود را از سایت آهن آنلاین استعلام کنند. یقینا این کار، ضمن راحتی و سادگی بسیار زیاد، آمار و ارقام معتبرتری از قیمت روز آهن‌آلات را در اختیارتان می‌گذارد.

مجموعه آهن آنلاین که از سال 1386 تاسیس شده است، در سال 1388 تصمیم می‌گیرد که وب‌سایتی با برند آهن آنلاین راه اندازی کند که در این وب‌سایت قیمت روز محصولاتی مانند میلگرد، تیرآهن، ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق روغنی، آلومینیوم، ورق استنلس استیل و پروفیل را به طور روزانه درج می‌کند و از نظر آپدیت بودن قیمت تمام محصولات، به روز ترین مجموعه است همچنین این نکته که سایت آهن آنلاین فقط یک رسانه اطلاع رسانی قیمت محصولات فولادی نیست بلکه تمام محصولات آهنی را نیز به فروش می‌رساند و از پشتیبانی فنی خوبی برخودار است حائز اهمیت است، از این رو اگر نیاز به مشاوره قبل از خرید محصولاتی همچون میلگرد و تیرآهن را دارید می‌توانید از تیم آهن آنلاین بهره ببرید.

تلفن آهن آنلاین : 02154712

آدرس وب سایت آهن آنلاین : https://ahanonline.com/

آدرس آهن آنلاین : تهران، ستارخان، خیابان حبیب اله، نبش کوچه بنفشه، پلاک 114 (ساختمان مرکزی آهن آنلاین)

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1607090

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =