وضعیت فاجعه‌بار و اسفناک ورزشگاه استقلال!/عکس

ایسنا نوشت: بررسی ورزشگاه امام رضا (ع) نشان می‌دهد که مسئولان باشگاه استقلال هیچ اقدامی برای نگهداری از این ورزشگاه انجام نداده‌اند و به همین خاطر این مجموعه از نظر بهداشتی شرایط اسفناکی دارد.

اواسط دی ماه سال ۱۳۹۴، با تصمیم شهرداری وقت تهران، دو ورزشگاه امام رضا (ع) و شهید کاظمی به صورت ۵ ساله به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار شدند تا به این ترتیب دو باشگاه بزرگ تهرانی بتوانند از امکانات این دو ورزشگاه استفاده کنند. با این حال بعد از گذشت ۶ سال، کماکان این ورزشگاه‌ها در اختیار این دو باشگاه است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که استقلالی‌ها شرایط خوبی برای نگهداری ورزشگاه امام رضا در نظر نگرفته‌اند.

از قرار معلوم ورزشگاه امام رضا (ع) به طور کامل در اختیار آکادمی باشگاه استقلال است و تیم‌های پایه این باشگاه از این ورزشگاه استفاده می‌کنند. پیش از این مدیرت آکادمی استقلال در اختیار محمدرضا مهران‌پور بود اما حالا مدتی است که آرش برهانی مدیریت آکادمی استقلال و البته ورزشگاه امام رضا را در اختیار دارد.

بررسی تصاویر رختکن‌های این ورزشگاه نشان می‌دهد که بازیکنان پایه استقلال در شرایط غیربهداشتی و بسیار بدی باید از این رختکن‌ها و دستشویی‌های آن استفاده کنند. 

دوش‌ها و محل شست‌وشوی پاها هم شرایط بهداشتی بسیار بدی دارد.

مقابل نیمکت‌های تیم‌ها هم شرایط بسیار بدی را شاهد هستیم و هیچ فکری برای ترمیم پیست تارتان آن نشده و البته صندلی‌های نیمکت‌ها هم دچار شکستکی است. اطراف دیوارهای ورزشگاه هم شاهد شرایط بدی هستیم که نشان می‌دهد عملا کاری برای نگهداری ورزشگاه انجام نشده است.

شهرداری تهران با نیت کمک به دو باشگاه بزرگ پایتخت، ورزشگاه‌های تحت مالکیت خود را در اختیار سرخ‌آبی‌های پایتخت قرار داد و در شرایطی که باشگاه پرسپولیس با استفاده از ۲۴ نیروی ثابت، شرایط خوبی برای نگهداری تاسیسات و محیط ورزشگاه شهید کاظمی ایجاد کرده است، استقلال تنها یک نفر را در ورزشگاه امام رضا (ع) قرار داده که عملا آن فرد هم نمی‌تواند تمام اقدامات لازم برای نگهداری ورزشگاه را انجام دهد.

سال‌ها صحبت از این می‌شود که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس صاحب یک ورزشگاه اختصاصی شوند اما حالا که ورزشگاه‌ها - هرچند به صورت کوتاه مدت ولی رایگان - در اختیار این باشگاه‌ها قرار گرفته، به نظر می‌رسد که باید نحوه نگهداری ورزشگاه را هم به مدیران باشگاه استقلال آموخت. نکته سوال برانگیز ماجرا اینجاست که چطور آرش برهانی به عنوان مدیر آکادمی باشگاه استقلال اجازه می‌دهد که جوانان تیمش در شرایط بد و غیربهداشتی ورزشگاه امام رضا تمرین کنند؟

وضعیت فاجعه‌بار و اسفناک ورزشگاه استقلال!/عکس

وضعیت فاجعه‌بار و اسفناک ورزشگاه استقلال!/عکس

وضعیت فاجعه‌بار و اسفناک ورزشگاه استقلال!/عکس

وضعیت فاجعه‌بار و اسفناک ورزشگاه استقلال!/عکس

وضعیت فاجعه‌بار و اسفناک ورزشگاه استقلال!/عکس

۲۵۷ ۲۵۶

کد خبر 1608449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • افشین IR ۱۶:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۱
    1 3
    البته بفرمایید که ابتدا اعلام شد ورزشگاه شهید کاظمی برای استقلال و امام رضا برای قرمزها است اما مثل تمام سالهای گذشته وحال ناگهان جای ورزشگاه ها عوض شد .این خود گوشه ای از نگاه دولت وسیاست به تیم محبوب حکومت است