ایسنا نوشت:

سردار سرتیپ پاسدار سیدمحمد علی حجازی معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: گفت: عزت، سربلندی و اقتدار امروز سپاه و نیروهای مسلح از برکت ولایت و رهبری است.

وی افزود: سپاه پاسداران بعنوان بازوی توانمند ولایت و رهبری در سایه پیروی و توجه به تدابیر و فرامین ایشان در زمان حضرت امام (ره) و اکنون نیز تحت زعامت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با همت و تلاش توانسته به توفیقات زیادی دست یابد.

حجازی تصریح کرد: انتظارات، بلندنظری‌ها و خط مشی‌ای که مقام معظم رهبری برای نیروهای مسلح ترسیم کردند، فرماندهان نظامی، محققان و تلاش‌گران را ترغیب به جدیت، تلاش و نوآوری کرد که ثمره آن در ابعاد مختلف از جمله آمادگی رزمی - دفاعی و تحقیقاتی، دستاورهایی است که موجب دلسردی دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شده است.

معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به حضور مقتدرانه سپاه در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی اظهار کرد: حوادث کردستان، گنبد و خوزستان در سال‌های اول انقلاب، جنگ تحمیلی و 8 سال دفاع مقدس، همچنین تحرکات و توطئه دشمنان پس از جنگ در مناطق مرزی با حضور به موقع، با اقتدار و دلسوزانه سپاه در کنار سایر نیروهای مسلح کنترل و خنثی شد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: تاثیر حضور به موقع، آمادگی و اقدامات هوشمندانه پاسداران، موجب عصبانیت و ناکامی دشمن شده و آن‌ها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مانع به ثمرنشستن اغراض و اهداف پلید خود می‌دانند.

وی با بیان این‌که دشمنی کشورهای سلطه‌گر استکباری با جمهوری اسلامی ایران بیش از کشورهای همسایه بوده و هست، گفت: آمادگی و ارتقای رزمی سپاه و سایر نیروهای مسلح از جمله عواملی است که موجب مصونیت کشورمان در برابر هجوم بیگانگان شده و چه بسا اگر این آمادگی و اعلام حضور در عرصه نبود، کشور عزیزمان نیز مانند همسایه‌های شرقی و غربی مورد هجوم و چپاول دشمنان فرامنطقه‌ای قرار می‌گرفت.

حجازی هجمه‌های دشمنان علیه سپاه را چیزی شبیه طنز دانست و افزود: تحریم اقتصادی سپاه، بلوکه کردن دارایی‌های فرماندهان در بانک‌های خارجی و یا ممنوعیت سفر آن‌ها به اروپا، عصبانیت دشمن از سپاه و ناتوانی آن‌ها در ضربه‌زدن به نظام جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد و این ناکامی موجب توسل آن‌ها به چنین ابزارهای بی اثری می‌شود.

وی تصریح کرد: این تحریم‌ها هر چند در ابعاد ماموریتی و آمادگی دفاعی مانعی در راه ارتقای توانمندی نیروهای مسلح نیست، اما موجب شده محققان و دانشمندان در مراکز تحقیقاتی سپاه با تلاش و همت مضاعف، علی‌رغم تمام این تحریم‌ها و کینه توزی‌ها بتوانند بسیاری از نیازهای خود را با تحقیق و پژوهش تامین کنند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در پایان سپاه را نهادی برخاسته از مردم دانست و گفت: این نهاد مردمی هر جا که مانعی در راه انقلاب قرار گرفته، کمر همت را جهت حل مشکل بسته و موجبات گذر از این موانع را با کمک مردم و سایر دلسوزان نظام فراهم کرده است.

/29211

کد خبر 160904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =